Ladislav Pecko a Vladimír Kinder odovzdali knihu Dvanásty hráč bratom Čapkovičovcom

Keď sa vydala kniha Dvanásty hráč, tak oficiálny fanklub slovenskej futbalovej reprezentácie sa prostredníctvom svojho predsedu Romana Táborského rozhodol, že dvanástim legendám československého a slovenského futbalu odovzdajú knihu ich pokračovatelia, mladšie hráčske legendy pod Tatrami.

OFSR – Bratislava/Milan Valko

Foto: Milina Strihovská

Vo štvrtok 5. mája naobed v známom bratislavskom pube ,,U belasých“ sa stretli legendy slovenského futbalu a najúspešnejšieho slovenského klubu ŠK Slovan Bratislava. Bratia Ján a Jozef Čapkovičovci, Ladislav Pecko, majster Česko-Slovenska, štvornásobný majster Slovenska a s ŠK Slovan Bratislava titul získal aj ako tréner v roku 2009, Vladimír Kinder, Futbalista Roka 1994, so Slovanom majster Česko-Slovenska, trojnásobný majster Slovenska a prvý Slovák, ktorý hral v prestížnej Premier League.

Vladimír Kinder a Ladislav Pecko za účasti predsedu oficiálneho fanklubu slovenskej futbalovej reprezentácie Romana Táborského, mediálneho manažéra Milana Valka a členov fanklubu Petra Špiláka a Antona Holienčína odovzdali bratom Čapkovičovcom knihu Dvanásty hráč. ,,Tieto stretnutia a odovzdanie knihy majú symbolizovať priateľstvo, solidaritu a musí tieto osobnosti niečo spájať. Už takýmto spôsobom odovzdal knihu Martin Škrtel nášmu vernému fanklubákovi Jozefovi Štibrányimu a v týchto stretnutiach budeme pokračovať. Skutočný oficiálny krst knihy Dvanásty hráč sa uskutoční 4. júna na veľkej akcii v Bernolákove,“ povedal nám Roman Táborský.

,,Kindera s Peckom sme si vybrali zámerne, lebo spĺňajú naše prísne kritéria, boli slovanistami srdcom a dušou, tomuto klubu vždy odovzdali maximum svojich schopností. Nakoniec s ním dosiahli podobné veľké úpechy ako naša generácia, takže môžeme byť na nich hrdí,“ svorne povedali obidvaja slávni bratia.

,,Veľmi dobre viem, že bratia Čapkovičovci písali históriu čs. futbalu a ŠK Slovan Bratislava. Ich veľké úspechy hovoria za všetko, sú niekoľkonásobní majstri ČSSR, vyhrali niekdajší Pohár víťazov pohárov, Jozef je majster Európy a Ján člen Klubu ligových kanonierov. Svojím futbalovým umením boli veľkým vzorom hlavne pre chlapcov z dediny, dodalo im to veľkú energiu, že aj odtiaľ sa dá dostať do veľkého futbalu. Pre mňa bolo veľkým zážitkom, keď som sa s nimi ako mladý chlapec stretol osobne. Keď už neskôr som hrával za Slovan, tak bola pre nás veľká česť, keď takýto hráči nás prišli navštíviť. Som veľmi rád, že moja generácia tiež nadviazala na ich veľké úspechy. Preto ma veľmi potešilo, že som sa dnes s nimi mohol znova zvítať, sú to stále pohodoví chlapci, môjmu srdcu veľmi blízki,“ hovorí Ladislav Pecko, ktorý s výnimkou hosťovanie v Drnoviciach hrával za Slovan 18 rokov!

,,Na Janka a Jožka si pamätám hlavne z televízie, hrali veľké a dôležité zápasy za Slovan a čs. reprezentáciu. Sú to veľké legendy nášho futbalu a aj moja generácia sa mala od nich čo učiť. Pravda, každá z nich mala plusy a mínusy, oni boli majstri v inej dobe ako my, je však dobré, že sme na ich úspechy nadviazali a mohli sa tak tešiť z pekných triumfov. Takisto som rád, že si bratia vybrali mňa a Laca, aby sme im odovzdali túto peknú knihu. Vždy keď je možnosť, tak ma veľmi poteší, keď sa s nimi stretnem,“ vraví Vladimír Kinder.