Ladislav Jurkemik slávi životné jubileum – 70 rokov

Ladislav Harsányi

Je legenda československého i slovenského futbalu. Ladislav Jurkemik, rodák z Jacoviec (20. júl 1953), slávi svoje 70. narodeniny. Majster Európy z roku 1976 (v roku 1972 získal rovnaký honor s reprezentáciou Československa do 23 rokov) a bronzový o štyri roky neskôr, odohral za československú reprezentáciu 57 zápasov, zaznamenal 3 góly. V ankete časopisu Stadión Futbalista roka ČSSR obsadil v roku 1983 2. miesto.

Po skončení aktívnej hráčskej kariéry (najviac rokov prežil v Interi Bratislava) sa vydal na trénerskú dráhu a dotiahol to až na kormidelníka slovenskej futbalovej reprezentácie, ktorú viedol v rokoch 2002 – 2003.

„Dá sa povedať, že futbal bol pre mňa všetkým. Od začiatku som to bral profesionálne, keď sme ešte ani nevedeli, čo to slovo znamená. Futbal som miloval. Tým, že mi Boh nadelil talent, nechcel som ho premárniť. Preto som dosiahol úspechy. Futbal bol pre mňa nielen všetko, ale som doň aj dával všetko. Obetoval som v podstate i rodinu, nemal som čas na vlastné deti. Na druhej strane mi to futbal vrátil,“ povedal v rozhovore pre denník Šport pri príležitosti svojho životného jubilea.

Ladislav Jurkemik je aj členom nášho fanklub s členským odznakom 318. Veľmi ochotne a rád sa zúčastňuje na našich podujatiach. Nechýbal naposledy ani na 13. narodeninách fanklubu v Topoľčiankach. „Bola to veľmi príjemná akcia. Nebolo to prvý a verím, že ani poslednýkrát, čo som prijal pozvanie fanklubistov. Musím vzdať poklonu fanklubu za takéto podujatia,“ vyjadril sa Jurkemik, ktorý je vo futbale stále aktívny ako člen výkonného výboru SFZ.

Lacko, všetko najlepšie k životnému jubileu, veľa zdravia, rodinnej pohody a nech sa ešte dlho stretávame na podujatiach zasvätených slovenskej reprezentácii a futbalu vôbec! Živió!