Juraj Jánošík oslavuje životné jubileu 60 rokov

Juraj Jánošík, predseda Bratislavského futbalového zväzu (BFZ), poslanec Bratislavského samosprávneho kraja (BSK) a člen oficiálneho fanklubu slovenskej futbalovej reprezentácie oslavuje v sobotu 5. marca významné životné jubileu 60 rokov.

OFSR – Bratislava/mv

Foto: Milina Strihovská

Futbal hrával aj aktívne, hlavne mládežnícky v bratislavskom v Interi. Viedli ho tam viaceré trénerské legendy na čele s Viktorom Tegelhoffom. Takisto veľmi rád spomína aj na Kazimíra Gajdoša a Gustáva Mráza. Do ligového dorastu sa už nedostal a potom odišiel do Dunajskej Lužnej. Pôsobil tu od roku 1978 až do roku 1992. Mal šťastie na dobrých trénerov FridrichaHuberta, Jozefa Šajánka a Dušana Abraháma. Počas vojenčiny hrával vo VTJ Klatovy. Po nej si urobil trénerskú licenciu, viedol žiakov, dorastencov i seniorský tím Dunajskej Lužnej, kde je šéfom klubu od septembra 1996.

Funkcionárska činnosť bratislavského rodáka či už v športe alebo v komunálnej politike je ozaj bohatá. V júni 2011 ho zvolili na mimoriadnej konferencii BFZ za jeho predsedu, člena výkonného výboru SFZ a člena výkonného výboru zodpovedného za ženský futbal na Slovensku. Pod palcom má v rámci BFZ futbalovú základňu s takmer 10 000 aktívnych hráčov a hráčiek.

Na januárovej volebnej konferencii BFZ delegáti rozhodli, že Juraj Jánošík už po štvrtý raz povedie Bratislavský futbalový zväz. Vo voľbách nemal protikandidáta a z možných 57 hlasov presvedčil až 56 delegátov. Jeden člen sa zdržal hlasovania. ,,Futbal je môj život. Žijem ním od rána do večera, takže je to veľká česť. Som vďačný za prejavenú dôveru, ktorá ma zaväzuje pokračovať v poctivej práci. Ďakujem za každý jeden hlas a všetky gratulácie. Veľmi si vážim podporu každého jedného človeka, ktorý robí okolo futbalu,“ povedal.

Na nedávnej volebnej konferencii SFZ Bratislavský futbalový zväz bude vo VV SFZ zastupovať Juraj Jánošík. Okrem zvolenia do funkcie si z rúk prezidenta SFZ Jána Kováčika a generálneho sekretára SFZ Petra Palenčíka prevzal zlatý odznak SFZ za dlhoročnú prácu v prospech Slovenského futbalu.

Oficiálny fanklub slovenskej futbalovej reprezentácie v mene celej futbalovej rodiny želá veľkému oslávencovi veľa šťastia, zdravia, rodinnej pohody, pracovných a športových úspechov.