Jozef Štibrányi si veľmi pochvaľuje knihu Dvanásty hráč

Na svete je už niekoľko mesiacov kniha oficiálneho fanklubu slovenskej futbalovej reprezentácie Dvanásty hráč a sme radi, že ohlasy na jej vydanie sú priaznivé, viacerým členom sa páči text i fotografie, takže naplňuje naše očakávania.

OFSR – Bratislava/Milan Valko

Foto: Norika Szombatová

Začiatkom tohto týždňa sa za účasti známych hráčov Jozefa Štibrányiho, Martina Škrtela, Vlada Ekhardta a šéfa nášho fanklubu Romana Táborského uskutočnilo na štadióne Antona Malatinského v Trnave pekné stretnutie. Martin Škrtel, bývalý dlhoročný kapitán slovenskej reprezentácie, štvornásobný Futbalista roka a hráč Spartaka Trnava odovzdal knihu Dvanásty hráč Jozefovi Štibrányimu.

,,Je to posledný žijúci ,,Čilan“ na Slovensku a preto sme mu aj symbolicky, ako prvému odovzdali knihu Dvanásty hráč. Som rád, že sa tak stalo na posvätnom mieste štadióna Spartaka. Knihu oficiálne pokrstíme na azda najväčšom podujatí v našej histórii 4. júna v Bernolákove, kde si pripomenieme aj 60. výročie od MS 1962 v Čile, na ktorých čs. reprezentanti vybojovali strieborné medaily. Dovtedy ju dostanú ďalšie naše legendy,“ hovorí Roman Táborský.

,,Kniha Dvanásty hráč sa mi veľmi páči, skutočne sa vydarila, je na vysokej úrovni, je v nej opísaná celá história fanklubu, na svoje si príde mladšia i staršia generácia. Mapuje najvýznamnejšie osobnosti slovenského futbalu, som veľmi rád, že som ju ako prvý dostal od fanklubu, je to pre mňa veľká pocta. A takisto, že mi ju venoval Martin Škrtel, čo je pre mňa pekná pamiatka,“ hovorí Jozef Štibrányi, 9-násobný čs. reprezentant, ktorý na MS 1962 v Čile strelil víťazný gól proti Španielsku.

Štibrányiho v najbližších týždňoch čakajú viaceré spoločenské podujatia. ,,Samozrejme, teším sa do Bernolákova na ďalšiu veľkú akciu fanklubu. Pravda, potom 18. júna som pozvaný do Kroměříža, kde bude veľké stretnutie bývalých hráčov a členov Klubu ligových kanonierov. A vrcholom pre mňa bude 28. septembra účasť v Prahe, kde ma vyznamenajú medailou senátu českej vlády za striebornú medailu v Čile. Okrem mňa pozvánku dostali ešte Lála, Jelínek a Mašek. Pre mňa je to niečo neuveriteľné, v Česku si ma ďaleko viac vážia ako na Slovensku, kde si nás bývalých uznávaných hráčov vôbec nevšímajú. Potom nečudo, že mládež nepozná našu veľkú futbalovú históriu. Všade na svete si prezentujú a vážia svoje legendy, len na Slovensku sa to nerobí. Je to hanba a katastrofa,“ povedal ešte J. Štibrányi.

Rodák z Vlčkoviec sa bojí akurát jednej veci. Je v poradovníku na operáciu bedrového kĺbu. Chcel by ju však absolvovať v tomto mesiaci, aby mohol stihnúť všetky plánované akcie. Pokiaľ by sa tak nestalo, mohli by nastať problémy s jeho účasťou na niektorých podujatiach.

Mimochodom, keďže Jánovi Popluhárovi, ako čestnému predsedovi oficiálneho fanklubu slovenskej futbalovej reprezentácie organizujeme 4. júna odhalenie reliéfu v rodnom Bernolákove, jeho rodina si vyžiadala krstného otca tohto projektu. Dôveru dostal dobre známy Jozef Štibrányi.