Ján Kováčik oslavuje významné životné jubileum 60 rokov

Ján Kováčik, ktorý šéfuje Slovenskému futbalovému zväzu už viac ako 12 rokov, v nedeľu 4. decembra oslavuje významné životné jubileum 60 rokov.

OFSFR – Bratislava/mv

Foto: Milina Strihovská

Ján Kováčik je na čele Slovenského futbalového zväzu od septembra 2010 a v súčasnosti patrí medzi desať najdlhšie slúžiacich hláv futbalových zväzov v  Európe. Po zvolení na ďalšie štyri roky má reálnu možnosť prepracovať sa na vrchol tohto rebríčka.   Koncom februára 2022 ho totiž   delegáti konferencie SFZ zvolili do funkcie na nasledujúce štvorročné obdobie už štvrtýkrát za sebou.

Rodák z Banskej Bystrice si hneď po nástupe do funkcie určil ako priority infraštruktúru štadiónov, systém štandardnej komunikácie s  médiami, transparentnosť vo všetkých sférach a  urovnať dlhy zväzu.  Veľa z  týchto predsavzatí sa mu podarilo splniť. Ligový futbal dobre pozná, lebo v  minulosti bol prezidentom a  majiteľom Dukly Banská Bystrica. Jeho správanie  a  vystupovanie pred médiami a  na verejnosti je priam ukážkové. Pod jeho vedením slovenská reprezentácia postúpila a ME 2016 a 2020.

Od nástupu do funkcie musel prezident riešiť existenčné  otázky, no už v  tom čase sme sa zapájali do mnohých programov a projektov UEFA, čo umožnilo viacerým funkcionárom a pracovníkom SFZ rozširovať svoje vedomosti a naberať praktické skúsenosti. na medzinárodnom fóre. Vďaka tomu máme dnes sedem členov komisií UEFA, 17 ľudí v systéme UEFA ako delegátov, observerov, dopingových komisárov a bezpečnostného manažéra, vyše 50 ľudí sa zúčastnilo na kurzoch, školeniach a  seminároch pod gesciou Nyonu. Dôležité tiež bolo, že Ján Kováčik sa zásadne zaslúžil o celkový rozvoj futbalu, čo sa pozorne vníma aj za hranicami našej vlasti,“ opísal „európsky“ krok  dnes poradca pre národné zväzy UEFA a bývalý generálny sekretár SFZ Jozef Kliment pre webovu stránku futbalsfz.sk.  Ján Kováčik je čestným členom fanklubu a zúčastnil sa aj tradičnej predzápasovej fanzóny v Žiline.

Oficiálny fanklub slovenskej futbalovej reprezentácie veľkému jubilantovi Jánovi Kováčikovi želá veľa zdravia, šťastia, rodinnej pohody a najmä dobré výsledky zo slovenskou reprezentáciou!