Hrdlička s cenou Klubu fair-play SOV

V rámci piatkového 55. valného zhromaždenia Slovenského olympijského výboru (VZ SOV) v Šamoríne si vybraní športovci prevzali výročné ocenenia fair-play za rok 2018. Cenu Klubu fair-play SOV za dlhodobé pôsobenie v športovom duchu si prevzal niekdajší futbalista Slovana Bratislava a dlhoročný tréner predovšetkým mládežníckych tímov Ivan Hrdlička a čerstvý člen oficiálneho fanklubu slovenskej reprezentácie.

Ivan Hrdlička je služobne najstarší „futbalový“ slovanista. V klube začínal ako 13-ročný a dodnes, hoci nedávno oslávil 75. narodeniny, pôsobí ako tréner žiakov, ktorých ovplyvňuje hráčsky aj ľudsky. Vyštudovaný inžinier ekonóm, hoci trénersky pôsobil aj pri tímoch mužov, sa celé desaťročia venuje predovšetkým trénovaniu mládeže – teraz žiackej, predtým dorasteneckej. Ako hráč patril medzi najlepších v Československu. V belasých farbách Slovana Bratislava vynikajúci stredopoliar počas 10 sezón v A mužstve prispel k historickému triumfu v Pohári víťazov pohárov 1969, a o rok neskôr aj k zisku majstrovského titulu. Vo vte dy mimor iadne silnej domácej konkurencii sa prebojoval aj do československej reprezentácie, v ktorej odohral 17 zápasov a strelil 2 góly. Zúčastnil sa na majstrovstvách sveta 1970 v Mexiku a zahral si aj proti Brazílii na slávnej Maracane. Na trávniku patril medzi najslušnejších, veľmi príkladne si počína aj v dlhoročnej záslužnej trénerskej práci.

foto: www.olympic.sk