Hapalove veľké zmeny v realizačnom tíme, osloví aj Stocha

Autor: majka

Nový tréner slovenskej futbalovej reprezentácie Pavel Hapal prezentoval na stredajšej oficiálnej tlačovej konferencii svoje predstavy. Rodáka z Kroměříža členovia výkonného výboru SFZ na pondelňajšom mimoriadnom zasadnutí schválili do funkcie na kvalifikačný cyklus s možnosťou predĺženia zmluvy v prípade postupu na ME 2020.

,,Keď som sa dozvedel, že môžem byť trénerom reprezentácie, tak som tomu najskôr neveril. Keďže to je už pravda, môžem povedať, že je to česť, pocta a zároveň veľký záväzok. Urobím všetko preto, aby sme spolu s realizačným tímom urobili slovenským fanúšikom radosť a tešili ich výkonmi i výsledkami,“ povedal 49-ročný český kouč Hapal, ktorý je prvým zahraničným kormidelníkom A-mužstva SR v ére samostatnosti.
Na margo realizačného tímu pripomenul, že chystá radikálnu a zásadnú zmenu. Asistentom Hapala bude Oto Brunegraf. ,,Realizačný tím je v mojej kompetencii. Chcem sa obklopiť ľudmi, ktorým dôverujem. Chcem si zobrať celý realizačný tím dvadsaťjednotky. Odkomunikoval som to s trénerom Adriánom Guľom, celý realizačný tím sa presunie do A-mužstva plus bude doplnený tromi členmi bývalého realizačného tímu Mariánom Drinkom ako fyzioterapeutom, Michalom Slyškom ako videoanalytikom a Mirom Semanom ako trénerom brankárov. To bude väčšia zmena, budeme mať až dvoch trénerov brankárov. Mám s tým veľmi dobrú skúsenosť. Požiadal som pána prezidenta SFZ Kováčika, ktorý to hodnotil pozitívne,“ vyjadril sa Pavel Hapal.

Asistent trénera Jána Kozáka Štefan Tarkovič vypadol z realizačného tímu. ,,S pánom Tarkovičom máme dlhodobo veľké plány. Začali sme s ním komunikáciu o ďalšej forme spolupráce a bude len na ňom, či ju akceptuje alebo bude mať ambíciu robiť niekde inde,“ skonštatoval Ján Kováčik. Šéf SFZ potvrdil aj platové podmienky pre nového trénera Pavla Hapala. ,,Nemáme problém to zverejniť. Základný mesačný plat hlavného trénera je 15 000 eur, cieľová prémia v prípade postupu na ME 2020 bude vo výške 200 000 eur.“
V hráčskom kádri Hapal momentálne neplánuje radikálnu obmenu, najväčšia zmena tak bude v zložení realizačného tímu: ,,Bude dôležité, aby sme sa spoznali čo najrýchlejšie, a aby bola symbióza taká, aby sa hráči radi vracali do národného tímu. Každý tréner chce hrať ofenzívne a sila tohto mužstva je práve v ofenzíve.“ Nový kouč potvrdil, že osloví aj Miroslava Stocha, ktorý sa v najcennejšom drese nepredstavil od EURO 2016 vo Francúzsku: ,,Už som s ním telefonoval, chcem sa s ním stretnúť a rozobrať situáciu, ktorá bola a ktorá môže nastať. Môže sa stať opäť členom národného tímu,“ povedal Hapal. Otázku prípadného návratu Stocha už konzultoval s prezidentom SFZ Jánom Kováčikom, ktorý dodal: ,,Každý človek v živote má dostať druhú šancu, ja som ju dostal možno dva, tri razy v živote, takže viem, o čom hovorím. Trénerovi som povedal, že to je jeho v kompetencii. My vyberáme trénerov, tréneri vyberajú hráčov. Tak to je a tak to bude v budúcnosti.“

realizačný tím:
hlavný tréner: Pavel Hapal