Hapalova nominácia na Wales bez Vavra

OFSR – Bratislava/mv
Foto: Milina Strihovská

Tréner slovenskej futbalovej reprezentácie Pavel Hapal nominoval na októbrové medzištátne stretnutia proti Walesu a Paraguaju dovedna 26 futbalistov. Je medzi nimi kvarteto brankárov, osem obrancov, jedenásť stredopoliarov a trio útočníkov.

V porovnaní so septembrovou nomináciou spravil hlavný kouč minimum zmien. Do tímu sa pre kartový trest nedostal obranca Lazia Rím Denis Vavro, v nominácii však figurujú Kristián Koštrna z Dunajskej Stredy a Norbert Gyömbér z talianskej Perugie. Medzi brankármi, stredopoliarmi ani útočníkmi nenastala žiadna zmena. ,,Nominovali sme do obrany dvoch nových hráčov Koštrnu a Gyömbéra. Kristián hrá dobre v slovenskej lige a chceme ho otestovať a začleniť do tímu. Noro nie je v nový v reprezentácii, ale v tíme pod mojím vedením ešte nebol,“ povedal kouč Hapal na utorkovej nominačnej tlačovej konferencii.

Slováci vo štvrtok 10. októbra privítajú v Trnave výber Walesu v boji o postup na Euro 2020, o tri dni neskôr v Bratislave nastúpia v prípravnom súboji proti tímu Paraguaja. Duel proti Juhoameričanom bude oficiálnou rozlúčkou s národným tímom pre trio futbalistov – obrancov Martina Škrtela, Tomáša Hubočana a útočníka Adama Nemca. Spomenuté trio plus ďalších jedenásť hráčov aktuálne figuruje medzi náhradníkmi. ,,Martina Škrtela, Tomáša Hubočana, Adama Nemca a Denisa Vavra do tímu doplníme po kvalifikačnom zápase proti Walesu. Detaily budeme riešiť až po zápase proti Walesu, nejaký plán však máme,“ pokračoval Hapal.

V nominácii je aj krajný obranca Peter Pekarík z nemeckej Herthy Berlín, ktorý sa zranil počas septembrovej reprezentačnej akcii a odvtedy ešte nehral. ,,Peťo si liečil lýtko a už trénuje, počas víkendu by už mal hrať za rezervu. Veríme, že bude k dispozícii. Robí všetko pre to, aby bol pripravený na dôležitý duel,“ informoval tréner Hapal.

Slovensko má v kvalifikačnej E-skupine po piatich stretnutiach na konte deväť bodov a patrí mu druhá priečka. Rovnaký bodový zisk majú aj tretí Maďari, ale v porovnaní so Slovákmi majú horšie vzájomné zápasy. Na čele tabuľky sú Chorváti s 10 bodmi, výber Walesu na štvrtej priečke doteraz nazbieral šesť bodov, no odohral o jeden duel menej v porovnaní s prvou trojkou. Posledný Azerbajdžan v piatich zápasoch získal len jeden bod.
,,Proti Walesu to bude dôležitý duel a jeden z kľúčových v skupine. Verím tomuto tímu, že postup na ME bude mať do posledného zápasu vo svojich rukách. Dôležité bude, aby sa neopakoval taký zápas ako v septembri proti Chorvátsku,“ doplnil Hapal.

nominácia SR:

brankári: Martin Dúbravka (Newcastle United), Matúš Kozáčik (Viktoria Plzeň), Marek Rodák (FC Fulham), Dominik Greif (ŠK Slovan Bratislava)

obrancovia: Peter Pekarík (Hertha Berlín), Ľubomír Šatka (Lech Poznaň), Kristián Koštrna (DAC Dunajská Streda), Milan Škriniar (Inter Miláno), Dávid Hancko (Sparta Praha), Róbert Mazáň (CD Tenerife), Martin Valjent (RCD Mallorca), Norbert Gyömbér (Perugia Calcio)

stredopoliari: Stanislav Lobotka (Celta Vigo), Patrik Hrošovský (KRC Genk), Ján Greguš (Minnesota United), Juraj Kucka (Parma Calcio), Matúš Bero (Vitesse Arnhem), Marek Hamšík (Ta-lien I-fang), László Bénes (Borussia Mönchengladbach), Ondrej Duda (Hertha Berlín), Albert Rusnák (Real Salt Lake), Róbert Mak (Zenit Petrohrad), Lukáš Haraslín (Lechia Gdansk)

útočníci: Pavol Šafranko (Sepsi OSK), Róbert Boženík (MŠK Žilina), Michal Ďuriš (Anorthosis Famagusta)