Fanúšikovská pocta Popluhárovi: Podporte zbierku!

OFSFR   –   Veľké Orvište

Foto archív OFSFR  – Adolf Scherer

V Bernolákove sme 4. júna slávnostne odhalili aj zo silným  mediálnym ohlasom pamätnú tabuľu s bustou Jánovi Popluhárovi, slovenskému Futbalistovi storočia, ktorý bol aj čestným predsedom
oficiálneho fanklubu slovenskej futbalovej reprezentácie. Je naozaj  vydarená a krásna!

Keďže zámerom fanklubu bolo a je, aby sa o túto poctu zaslúžili  najmä fanúšikovia, vyzývame nielen členov fanklubu, ale  všetkých fanúšikov na Slovensku, aby dobrovoľným príspevkom
pomohli tento cieľ naplniť. Zatiaľ je rozpočet financovania  artefaktu krytý spolovice a my veríme, že práve s vašou pomocou,  futbalových fanúšikov, naplníme spoločnými silami aj druhú  polovicu. OFSFR garantuje plné finančné krytie reliéfu, avšak taká výrazná osobnosť akou je Ján Popluhár si zaslúži podporu širokej verejnosti a my túto možnosť chceme fanúšikom na Slovensku transparentne poskytnúť.

Ďakujeme všetkým členom fanklubu, ktorí zaplatením členského  pomohli financovať tento tohtoročný sprievodný projekt a vyzývame ďalších, aby sa  pridali a zaslali peniaze na číslo účtu:

SK38 0900 0000 0006 3494 8418

VS 1002022 v prípade, že nemáte záujem o členstvo vo fanklube a suma je dobrovoľná.

Ak máte záujem o členstvo resp. máte záujem o niektorý zo suvenírov za odplatu si môžete vybrať niektorý z nich:

– knižku Dvanásty hráč, ktorá mapuje celú doterajšiu históriu fanklubu
– 20x zberateľské kartičky futbalových osobností / náhodný výber
– 10x odznaky zo zápasov / náhodný výber

registrujte sa na  www.fanklubfutbalsvk.sk – Váš VS bude pridelený po registrácií.
Minimálna výška členského príspevku je v tomto prípade 20€.

… Prosíme zdieľajte našu výzvu aj na vašich kontách na  sociálnych sieťach.

Oficiálny fanklub slovenskej futbalovej reprezentácie plánuje  návštevu anglického klubu 1. FC Sheffield, spojenú s odohraním futbalového zápasu. Podujatie má byť vyvrcholením pocty
fanúšikov Jánovi Popluhárovi:

Bližšie k tomu hovorí predseda fanklubu Roman Táborský:

,,Som  veľmi rád, že sa nám v Bernolákove podarilo zorganizovať ďalšiu krásnu akciu, ktorá sa stretla oprávnene s veľkým  ohlasom. Prvým krokom k naplneniu našich predsavzatí bolo vydanie knižky Dvanásty hráč, ktorá mapuje činnosť fanklubu počas jeho  takmer dvanásťročnej činnosti. Oficiálne sme ju pokrstili práve v Bernolákove. Vždy sa snažíme oceňovať ľudí, ktorí majú  dobrý vzťah k futbalu. Financovanie artefaktu Jánovi Popluhárovi  bolo náročné, polovicu peňazí sme už vyzbierali a potrebujeme  ešte druhú. Je to symbolická pocta fanúšikov, členov fanklubu,  ale aj iných bežných ľudí, priaznivcov futbalu a slovenskej  reprezentácie, ktorí z malých darov môžu prispieť na tento  reliéf. O návšteve najstaršieho klubu na svete 1.FC Sheffield  budeme našich členov informovať na webovej stránke nášho  fanklubu.“

OFSFR sa snaží zapojiť, alebo oceniť, podporiť účasťou od svojho vzniku výrazné osobnosti, alebo združenia zo Slovenska, ale aj z celého sveta, ktoré symbolizujú pozitívny prínos pre futbal.
Spomenieme FC Bayern Mníchov za kluby – celková filozofia klubu, bez dlhov, zapájanie bývalých hráčov do vedenia klubu. Iron Maiden – populárna rocková skupina, ktorá prezentuje svoj kladný postoj k futbalu – TOPFEST. Mnohé výrazné osobnosti futbalu na Slovensku, akými sú napríklad Rudolf Janček,  Igor Šramka, Mária Kráľovičová, či Milan Dočekal / skupina TEAM – skladba Na jednej lodi.

Veľa tých, čo nechcú byť zlí – YouTube

Skladba fanklubu – pozri si klip.

OFSFR od svojho vzniku nemal zámerne oficiálneho sponzora, alebo sponzorov a všetko je hradené iba z príspevkov členov a dostupných zdrojov pre fanklub. Vznikol na základoch fanklubu FC Bayern Mníchov – Bayern&Rivvis po MS 2010 v JAR.