Fanklubák Marián Strečanský oslavuje 50. narodeniny

Marián Strečanský, člen oficiálneho fanklubu slovenskej futbalovej reprezentácie a veľký fanúšik najpopulárnejšej hry na svete oslávi v utorok 7. decembra 50 rokov. Pri príležitosti jeho veľkého jubilea sme sa s ním porozprávali.

OFSR – Bratislava/Milan Valko

Foto: ms (archív)

Náš jubilant narodil sa v Piešťanoch a od detstva býva v malej obci v Dubovanoch pri tomto kúpeľnom meste v rodinnom dome so svojou rodinou. Vyštudoval stavebnú priemyslovku v Trnave a stavebníctvu sa venuje doteraz. ,,Mám malú stavebnú firmu, ktorá sa zameriava na sadrokartónové konštrukcie. Som otcom troch detí, dospelej dcéry a dvoch synov, ktorí sa súťažne venujú futbalu od detstva. Starší Oliver hral šesť rokov v Spartaku Trnava v mládežníckej kategórii, kde trénoval aj pod vedením Ľubomíra Benkovského, momentálne lodivoda Vion Zlaté Moravce. V súčasnosti hrá za FC Nitra U19. Mladší syn Samuel je hráčom 2. ligy Akadémie Jozefa Adamca v Trebaticiach. Sám som k športu inklinoval od malička, do ukončenia strednej školy som hrával hádzanú, ale najviac som sa venoval futbalu, ktorý som hral do 36. rokov súťažne v Dubovanoch pod vedením dobrého trénera Stanislava Kovára,“ vraví M. Strečanský.

Marián Strečanský je členom fanklubu 6 rokov, domáce zápasy absolvoval s rodinou takmer všetky a na stretnutia v zahraničí vycestoval vždy, keď mu to dovolil čas. ,,Takmer každý výjazd von, ako to voláme, mal niečo do seba, ale najviac mi utkvel v pamäti futbalový zápas v Škótsku, kde sme navštívili aj iné štadióny ako Rangers a Celtic. MS 2018 v Rusku, kde som bol so starším synom Oliverom a priateľmi z fanklubu Zdenkom Jurkemikom a Romanom Táborským boli tiež neskutočnými zážitkami. Do Kaliningradu sme cestovali mikrobusom a v Petrohrade sa nám podarilo aj vidieť kúsok histórie tohto krásneho mesta. Taktiež sa mi ale páčili aj výjazdy do Walesu a Prahy, ako aj zápasy v Chorvátsku, kde vládla družná atmosféra. Tak isto rád navštívim aj zápasy európskych klubov v rámci voľného času Neapol a Miláno.“

Z množstva merania síl, na ktoré si spomína a má ich pred očami bol zápas kvalifikácie ME 2016 Slovensko-Španielsko v Žiline, kde sme vyhrali2:1. ,,So synom sme sedeli priamo nad španielskou striedačkou a videli sme hviezdy svetového futbalu úplne zblízka. Do budúcnosti sa teším na ďalšie zaujímavé zápasy u nás aj mimo našej republiky a hlavne uvidíme, čo nám prinesie najbližší žreb na ME 2024.“

Oficiálny fanklub slovenskej futbalovej reprezentácie Marianovi Strečanskému blahoželá k veľkému životnému jubileu, praje mu najmä veľa zdravia a nech sa ešte veľa rokov stretávame na zápasoch slovenskej reprezentácie!