Fanklubáci odprevadili na poslednej ceste Titusa Buberníka

V piatok 1. apríla sa Slovensko rozlúčilo s Titusom Buberníkom, účastníkom MS 1958, 1962 a ME 1960 a členom oficiálneho fanklubu slovenskej futbalovej reprezentácie. Niekdajší elegantný stredopoliar zomrel zo soboty 26. marca na nedeľu 27. marca vo veku 88 rokov po týždňovej hospitalizácii v jednej z bratislavských nemocníc na zápal pľúc.

OFSR – Bratislava/mv

Foto: Miloš Kopča

V bratislavskom Krematóriu sa to len tak hemžilo množstvom bývalých hráčov, funkcionárov a fanúšikov futbalu. Medzi nimi boli aj majstri Európy z roku 1976 Ladislav Jurkemik, Alexander Vencel st. a bronzový medailista z ME 1980 Jozef Barmoš, ktorý za FK Inter Bratislava predniesol smútočný prejav.

S Titusom Buberníkom sa prišli rozlúčiť aj zástupcovia oficiálneho fanklubu slovenskej futbalovej reprezentácie. Predseda Roman Táborský, jeho zástupca Miloš Kopča, členovia Peter Špilák a Róbert Lambrecht. Spoločne na pietne miesto položili veniec od fanklubu. ,,Miloš Kopča doniesol na pohreb ešte aj veniec za jeho spoluhráča a veľkého priateľa Dolfiho Scherera, ktorý už vyše polstoročie žije vo Francúzsku. Kyticu kvetov zasa priniesli jeho bývalí spoluhráči z TJ Trnávka, kde Buberník ukončil na Slovensku svoju bohatú aktívnu činnosť,“ povedal nám Peter Špilák.

Ďakujeme Pánu Bohu za všetky krásne roky, ktoré sme s tebou mohli prežiť a v ktorých si nám bol vždy opora a rozdával lásku a rady do života. Navždy zostávaš v našej duši a našich srdciach,” uviedla na sociálnej sieti jeho dcéra Barbora.