Fanklubáci navštívili centrálu Bayernu Mníchov

Spolupráca medzi oficiálnym fanklubom  Bayern&Rivvis / predchodcom fanklubu slovenskej futbalovej reprezentácie a nemeckým gigantom FC Bayern Mníchov je už roky taká dobrá, že aj v tomto týždni fanklubáci už tradične navštívili v bavorskej metropole zápas Ligy majstrov, tentoraz rovnako ako aj pred deviatimi rokmi duel Bayern Mníchov – Viktoria Plzeň. Zaujímavé, že zakaždým Bayern vyhral 5:0.

OFSFR / Bayern&Rivvis – Veľké Orvište/mv

Foto: fanklub

,,Máme za sebou ďalší vydarený zájazd do Mníchova s plnou kapacitou autobusu so 40 ľuďmi. Dostali sme všetky lístky a hlavný dôvod návštevy Mníchova bolo zástupcom nemeckého majstra odovzdať knihu Dvanásty hráč. Dôvodom bola aj svojím spôsobom vďaka, pretože ak by nevznikol fanklub Bayernu asi by sme nenašli odhodlanie založiť aj ten reprezentačný… V piatok o 11.25 h som na ústredie Bayernu poslal mail, že by sme chceli navštíviť jeho ústredie  a tréningové centrum a za 29 minút mi prišla kompletná odpoveď so všetkými informáciami, kto sa nám bude venovať v rámci vymedzenej polhodiny. Všetci naši členovia dostali automaticky zľavu 10 percent na nákup suvenírov v miestnom fanshope. Pokiaľ je zápas, tak v ten deň nepustia nikoho do tréningového centra, ale v našom prípade urobili výnimku. Bayern mal aj v utorok ešte taktický tréning a skutočne zaujímavé bolo, ako celé ihrisko zabalili do neprehľadných závesov. Takže takýmto spôsobom ho zakryli. Prijal nás a venoval sa nám Dominik Fuchs, PR manažér a jemu sme aj odovzdali spomínanú knihu. Naši fanklubáci si na pamiatku urobili rôzne fotografie,“ vraví Roman Táborský, predseda fanklubu.

O dobrú organizáciu zájazdu sa zaslúžil aj Púchovčan Gabriel Tanuška, ktorý nám povedal: ,,Keďže dobre viem nemecky, tak som bol tlmočníkom. Veľmi si cením, že zájazd bol dobre zorganizovaný a že sme boli priamo v centrále Bayernu. Pán Fuchs prišiel medzi nás, videli sme tréningové ihriská, aj autobus, s ktorým chodí výprava Bayernu. Okolo jedného ihriska zatiahli vysoké závesy, lebo v tom čase išli hráči nemeckého majstra trénovať. Navštívili sme zákaznícke centrum, takisto fanshop, takže čo sa dalo stihnúť, to sme aj v utorok 4. októbra využili.“

Karol Podhorný dal pre fanklubákov vyrobiť tričká s logom Bayernu a tiež bol spokojný s týmto výletom do Mníchova, hoci v bavorskej metropole bol azda tridsať či štyridsaťkrát. ,,Chodíme za tým, čo máme radi a čo sa nám páči. Čerešničkou na tomto zájazde bola návšteva centrály Bayernu, lebo sme netušili, že nás tam niekedy pustia a že budú k nám takí milí a prívetiví. Zrejme Nemci si vážia každého, nielen svojich. Roky chodíme na futbal do zahraničia a toto bola taká nadstavba, takže mali sme ďalší zážitok. Tričká som vyrobil preto, lebo sme chceli urobiť niečo, aby sme pred Nemcami dobre vyzerali a že reprezentujeme svoju krajinu. Aby si o nás nemysleli, že chodíme do zahraničia iba robiť zlé meno, ale  že aj na Slovensku žijú slušní ľudia,“ povedal nám rodák z Veľkého Orvišťa.

Mimochodom, fanklubáci boli v Mníchove v tomto roku už dvakrát, na jar videli odvetu štvrťfinále Ligy majstrov Bayern – Villareal (1:1) a senzačné vyradenie šesťnásobného európskeho šampióna.

Po návšteve múzea  a prehliadke Allianz arény, respektíve po pravidelnom stretnutí s našou reprezentantkou ešte v drese FC Bayern- Dominikou Škorvánkovou , sme si splnili sen a skompletizovali návštevu toho, čo by mal fanúšik FCB vidieť…