Fanklubáci navštívia dva najstaršie kluby na svete – 1. FC Sheffield a Notts County

Oficiálny fanklub slovenskej futbalovej reprezentácie pripravuje v dňoch 21. a 25. októbra 2022 veľký a atraktívny zájazd do Anglicka, kde navštívi dva najstaršie futbalové kluby na svete – 1. FC Sheffield a Notts County.

OFSR – Bratislava/mv
Foto: fanklub – Mužstvo  hold Iron Maiden 2013 Piešťany

Podujatie bude vyvrcholením tohtoročného programu, kde fanklub odovzdá úctu a hold nášmu čestnému predsedovi Jánovi Popluhárovi. Plánujeme navštíviť najstarší amatérsky futbalový klub na svete 1. FC Sheffield a takisto najstarší profesionálny klub na svete Notts County. ,,A práve 24. októbra, kedy tam budeme 1. FC Sheffield oslávi 165 rokov svojho vzniku. Čaká nás bohatý program s návštevou viacerých stretnutí, od Premier League Leeds – Fulham až po nižšie súťaže. Radi by sme tiež odohrali zápas proti 1. FC Sheffield. Do tohto klubu sme poslali oficiálny list a takisto aj knihu Dvanásty hráč, že takouto formou chceme oceniť Jána Popluhára. Ako je známe, Ján Popluhár v roku 1964 hral za mužstvo Európy v Kodani proti Anglicku a v roku 1965 ho pozval Sir Stanley Matthews na svoj rozlúčkový zápas,“ hovorí Roman Táborský, predseda oficiálneho fanklubu slovenskej futbalovej reprezentácie.

Fanklub počas návštevy Anglicka chce využiť maximálne všetky možnosti vidieť čo najviac zápasov. V pláne sú stretnutia Notts County, FC Middlesbrough, za ktorý hrával prvý Slovák v Premier League Vladimír Kinder, alebo Sheffield United ale i ďalších klubov. Vo výprave bude jeden ambasádor, ktorý v minulosti pôsobil v Premier League. Fanklub oslovil Jána Muchu a Vladimíra Kindera. Do úvahy tiež prichádzajú Szilárd Németh, Martin Škrtel či Stanislav Varga, ktorí tiež zanechali výraznú stopu v najlepšej súťaži na svete.

,,Samozrejme, takýto zájazd je aj cenovo náročný, lebo bude zabezpečený na veľmi kvalitnej úrovni. Je zameraný na históriu futbalu. Nejdeme na top tímy Liverpool, manchesterské kluby United a City, Chelsea či Arsenal. V minulosti sme vo Švajčiarsku navštívili sídlo UEFA a FIFA a tentoraz sme sa zamerali na najstaršie kluby na svete, ale aj také, ktoré v minulosti pôsobili v najvyššej anglickej súťaži. Takto môžeme viac spoznať spoločenskú hodnotu futbalu, v podstate pôjdeme k jeho koreňom, ktorú predstavuje Anglicko, kolíska futbalu,“ hovorí ďalej R. Táborský.
Na zájazd do Anglicka sa treba prihlásiť čo najskôr, lebo sa ráta s účasťou maximálne okolo 40 ľudí. Dopredu musíme zabezpečiť rôzne záležitosti, ako dopravu autobusom na jednotlivé zápasy, prehliadku štadiónov, skúseného sprievodcu a takisto fanklub chce osloviť komunitu Slovákov žijúcich v Anglicku na nejakú spoluprácu.

Cena zájazdu je odhadom okolo 800 eur a tomu zodpovedá aj náročnosť a organizácia celého programu. Bude zabezpečený na kvalitnej úrovni po všetkých stránkach, aby jeho účastníci čo najviac videli a domov si priniesli hodnotné zážitky hlavne po futbalovej stránke. Všetci, ktorí majú radi najpopulárnejší šport na svete, si iste prídu na svoje!