Fanklubáci zagratulovali Márii Táborskej a Petrovi Špilákovi

Autor: majka

V pondelok 24. septembra oficiálny fanklub slovenskej futbalovej reprezentácie pri príležitosti životného jubilea dvoch svojich aktívnych členov spoluorganizoval v bratislavskom hostinci u Deda pekné stretnutie za účasti okolo dvadsiatich hostí. Mária Táborská už 11. mája oslávila 30 rokov a Peter Špilák 23. septembra 70 rokov. Obidvom zagratulovali predseda fanklubu Roman Táborský a jeho zástupca Miloš Kopča.

Na oslave, ktorá mala byť pôvodne vo štvrtok v kruhu priateľov, boli aj dve veľké postavy čs. a slovenského futbalu, Adolf Scherer a Titus Buberník. ,,Na Slovensko som prišiel iba na skok, ale aj tak som veľmi rád, že som mohol niekoľko hodín spolu s manželkou stráviť v príjemnej spoločnosti výborných ľudí. Vždy sa medzi nimi výborne cítim, osobitne sa chcem poďakovať Milošovi Kopčovi, ktorý sa na Slovensku o mňa zakaždým perfektne postará,“ vraví Adolf Scherer.

,,Som veľmi rád, že ma fanklub pozval na túto oslavu, lebo som bol takto vytiahnutý z denného stereotypu a dostal som tak možnosť porozprávať sa so svojim kamarátom a stretnúť sa s ďalšími fanklubákmi. Dobre mi to padlo, viete v mojom pokročilom veku, keď ma už trápia rôzne zdravotné problémy, ma poteší každá takáto udalosť,“ zdôraznil Titus Buberník.

,,Skôr sme plánovali pôvodne večeru na Kolibe pred odletom do Francúzska, (Adolf Scherer s manželkou boli pozvaný mestom Martin na Slovensko – udelenie ocenenia pre svojho výnimočného rodáka) konkrétne v reštaurácii Slamená Búda u nášho priateľa Roberta Lamprechta. Na malé želanie „Dolfiho“, sme sprostredkovali stretnutie s priateľom Titusom Buberníkom. Rôzne okolnosti však zmenili naše zámery, napokon oslávenci mali neplánovane na večeri hostí, s ktorými  by sa radi stretli futbaloví štamgasti a v hostinci u Deda sme našli dobré a príjemné prostredie. Fanklub a predovšetkým niektorí členovia fanklubu sa niekoľkokrát zaslúžili podporou, aby mohli prísť osobnosti futbalu na Slovensko a medzi členov fanklubu. Rozpočet združenia bez mnohých takýchto prispievateľov by nemohol uvedené aktivity vykonávať s jediného príjmu, ktorým je členské…

Mimochodom, 20. septembra náš fanklub mal 8. výročie svojho založenia a najbližšie sa všetci stretneme vo fanzóne v trnavskom hoteli Phoenix pred zápasom Ligy národov Slovensko – Česko,“ hovorí Roman Táborský.

Foto: Daniela Cenká