Fanklub zagratuloval bratom Čapkovičovcom k ich veľkému jubileu

Autor: majka

V nedeľu 29. apríla oficiálny fanklub slovenskej futbalovej reprezentácie pri príležitosti životného jubilea skvelých bratov Čapkovičovcov zorganizoval v penzióne Pálenica v Bernolákove ďalšie skvelé stretnutie. Ján a Jozef Čapkovičovci oslávili síce 70 rokov už 11. januára, ale z rôznych dôvodov, hlavne kvôli Jánovej operácii kĺbu, až teraz im členovia fanklubu mohli zagratulovať k veľkému jubileu.
Jozef Čapkovič je jediným československým futbalistom, ktorý vyhral majstrovstvá Európy i slávnu kontinentálnu klubovú trofej. A takisto je členom Siene slávy slovenského futbalu. So Slovanom získal tri majstrovské tituly, dve víťazstvá v Čs. Pohári a štyri v Slovenskom pohári. Jeho brat Ján, o pol hodiny mladší, bol taktiež pri pohárovom triumfe „belasých“ v roku 1969, jeho gól na 3:1 proti FC Barcelona sa dokonca ukázal ako víťazný. Hral aj na MS 1970 v Mexiku a je členom Klubu ligových kanonierov.
Spolu s Čapkovičovcami na oslave boli aj ich niekoľkí spoluhráči z nezabudnuteľného bazilejského finále PVP, v ktorom Slovan 21. mája zdolal slávny Barcelona 3:2. Ľudovít Cvetler, Alexander Vencel st., Ivan Hrdlička, ale aj majster Európy 1976 z Belehradu Ján Švehlík. Na stretnutí sa zúčastnili aj legendárny Jozef Adamec, ktorý v lige odohral 383 zápasov, v ktorých strelil 170 gólov (Trnava – 138, Dukla Praha – 17, Slovan Bratislava – 15). Pod Tatrami by ste márne hľadali futbalistu, ktorý by ich zaznamenal viac, štyrikrát sa stal kráľom ligových strelcov (1967, 1968, 1970, 1971) a je členom elitného Klubu ligových kanonierov. Takisto Dušan Tittel, trojnásobný Futbalista roka a poslanec NR SR a tiež Ján Luža, bývalý hráč Lokomotívy Košice či Slávie Praha. Mimochodom, s futbalom začal už ako 7-ročný práve s bratmi Čapkovičovcami.
Prítomných okolo 30 hostí privítal Roman Táborský, predseda oficiálneho fanklubu slovenskej reprezentácie. ,,Dovoľte mi, aby som vás oboznámil s dôvodom dnešného významného stretnutia. Dlho sme hľadali tento termín, som veľmi rád, že sme ho nakoniec našli a mohli sme sa stretnúť v tejto zostave v najhonosnejšej pivárni v Bernolákove. Keď ešte naše stretnutia moderovala športová komentátorská legenda Karol Polák, tak vo svojich historkách vždy spomenul Janka a Jožka Čapkovičovcov. Obyčajne tieto stretnutia robíme v oblekoch, dnes sme prišli väčšinou športovo oblečení, v dresoch, aj so šálmi, ale je to poriadku. Som veľmi rád, že vedľa legendárnych bratov v Bernolákove sedia aj ich spoluhráči z veľkého bazilejského finále – Alexander Vencel st., Ľudovít Cvetler a Ivan Hrdlička.“
Jubilanti dostali darčekové koše a tiež kvalitnú flašu slivovice, na ktorej je vygravírované ich meno a tiež fanklubu. Skutočnou čerešničkou bola krásna torta pre obidvoch bratov s ich podobizňou, ktorú vyrobili vo Vajnoroch a všetci prítomní si na nej ohromne pochutili. ,,Sme veľmi radi, že si na nás spomenuli aj fanklubáci. Veľmi dobre nám to padlo, my už k životu veľa nepotrebujeme, želáme si iba zdravie pre seba a pre naše rodiny,“ zdôraznili obaja bratia.
Na konci stretnutia z Pálenice sa prítomní presunuli na miestny cintorín. Jozef Čapkovič a Roman Táborský položili kyticu kvetov na hrobe Jána Popluhára, najlepšieho slovenského futbalistu 20. storočia. V útulnom penzióne Pálenica sme strávili niekoľko príjemných hodín a aj touto cestou ďakujeme jeho majiteľovi, Petrovi Guldanovi, tiež fanklubákovi, ako sa o hostí jeho personál vzorne staral.

Foto: Anton Holienčin