Ikona Ikona Ikona

Fanklub oslávil 5. výročie, tréner Ján Kozák 500. člen

Autor: admin

November 15, 2015

SENEC (SFZ/PETER ZEMAN) – Reprezentačný tréner Ján Kozák prijal pri príležitosti 5. výročia členstvo vo Fanklube slovenskej futbalovej reprezentácie.

Oficiálny fanklub slovenskej futbalovej reprezentácie oslávil v seneckom hoteli Sun 5. výročie vzniku. Pri tejto príležistosti prijali pozvanie významné osobnosti slovenského futbalu. Do Senca zavítali Jozef Vengloš, Jozef Adamec, Jozef Štibrányi, Ján Strausz, Július Kánássy, Štefan Tarkovič či Anton Švajlen. Brankárska legenda odovzdávala 500. odznak člena fanklubu strojcovi postupu Slovákov na EURO 2016, reprezentačnému ténerovi Jánovi Kozákovi.

„Ako povedal tréner, najdôležitejšie bolo presvedčiť hráčov o svojich kvalitách a o tom, že môžu dosiahnuť to, čo dosiahnuť na futbalovej ceste chcú. Zažili majstrovstvá sveta, teraz sa prvýkrát predstavia na európskom šampionáte. Fanklub a jeho predseda už päť rokov podporujú našich chlapcov na štadiónoch doma i v cudzine. Spájajú ľudí pre futbal, ja sám som s priateľmi neváhal pricestovať z druhej strany Slovenska. Členstvo trénera Kozáka je symbolickou bodkou za kvalifikáciou a 5. výročím fanklubu,“ povedal po slávnostnom večeri Anton Švajlen.

V spoločnosti moderátora večera Marcela Merčiaka spomínal na penaltový rozstrel a záverečný turnaj ME 1980 v Taliansku vtedajší kouč Jozef Vengloš a hráč Ján Kozák, gratulície prijímal aj čerstvý oslávenec, 73-ročný Ján „Johan“ Strausz, program obohatila vystúpením speváčka Sima Martausová.

„Sála bola zaplnená do posledného miesta, čo viac si želať? Pre nás je cťou zažívať chvíle s legendami slovenského futbalu a keď padla otázka, koľkí z fanklubu sa hotujú na budúcoročné EURO do Francúzska, takmer všetky ruky vyleteli hore. Veľka vďaka slovenským chlapcom za postup a všetky pekné chvíle počas posledných piatich rokov,“ dodal na záver prezident fanklubu Roman Táborský.