Dúbravka po skvelej premiére žiaril šťastím

Slovenský futbalový brankár Martin Dúbravka sa teší z víťaznej premiéry. Jeho Newcastle United zdolal v nedeľu v stretnutí 27. kola najvyššej anglickej súťaže Manchester United 1:0.

Fanúšikovia domácich nešetrili slovami chvály a na internete skladali hold jeho brilantným zákrokom slovami: ,,Postavte mu sochu.“, „Dúbravka bol dnes výborný. Krásne zákroky.“, „Milujem toho chlapa!“ a „Dúbravka je zjavenie!“

Tréner Newcastle United Rafael Benitez pochválil po víťaznej premiére slovenského gólmana Martina Dúbravku. ,,Dnes si môže kúpiť tiket v lotérii a vyhrá. Bol pokojný a dal tímu dôveru. Všetci hráči tvrdo pracovali, takže by nebolo fér povedať, že iba brankár hral dobre,“ citoval slová španielskeho kouča internetový portál tribuna.com.

Dúbravka si v stretnutí udržal čisté konto, predviedol niekoľko brilantných zákrokov. ,,Pracovali sme rovnako tvrdo ako v ostatných zápasoch, ale proti Manchestru United je každá lopta dôležitá, môžu vás potrestať. Boli nebezpeční, boj o každú loptu bol úžasný. Dnes sme ukázali charakter a túžbu,“ dodal Benitez.

,,Bol to úžasný zápas. Bolo pre nás dôležité, aby sme získali tri body. Všetci sme veľmi šťastní,“ citoval slová Dúbravku internetový portál insidefutbol.com. ,,Snažil som sa sústrediť na zápas a premýšľať, ako by som tímu pomohol v kritických situáciách,“ dodal 29-ročný slovenský reprezentant, ktorý v stretnutí predviedol niekoľko brilantných zákrokov.

Slovenský gólman prišiel do Anglicka v posledný deň prestupového obdobia zo Sparty Praha. Newcastle si ho od „rudých“ požičalo na hosťovanie do konca sezóny za 50 miliónov českých korún (2 mil. eur).