Dominika Škorvánková sa už teší na dva neuveriteľné zápasy s FC Barcelona

Škorvánková a Hamšík. Stálice na slovenskom futbalovom nebi. Dominika Škorvánková kráča v stopách Mareka Hamšíka a tak ako on, už osemkrát triumfovala v prestížnej ankete o najlepšiu Futbalistku roka. Pri tejto príležitosti sme rodáčke z Dunajskej Lužnej položili niekoľko otázok, na ktoré nám z bavorskej metropoly veľmi ochotne odpovedala.

Čo pre teba znamenalo ôsme víťazstvo, z toho siedme v rade, v ankete Futbalistka roka 2018?
Je to pre mňa vždy veľká pocta bez ohľadu na to koľkokrát sa mi túto anketu podarilo vyhrať. Som naozaj vďačná za každé jedno víťazstvo a taktiež to beriem ako veľkú motiváciu pracovať najďalej na sebe.

Keďže si v ideálnom futbalovom veku, mohla by si azda túto anketu vyhrať aj desaťkrát, alebo si už myslíš, že ti už na päty šliapu mladšie spoluhráčky z reprezentácie?
Áno, je pravda, že som v ideálnom futbalovom veku, takže teoreticky by som mohla túto anketu vyhrať aj desaťkrát. Je však dôležité, aby som bola zdravá, ale určite ako vy vravíte sú tu aj mladšie dievčatá, ktoré sú talentované a nie len tie mi šľapú na päty. V reprezentácii hrajú dievčatá, ktoré pôsobia v popredných ligách, ako napríklad brankárka Majka Korenčiová z AC Miláno.

Ako zatiaľ hodnotíš kalendárny rok 2019 z tvojho pohľadu. Určite je pre vás skvelé, že ste v bundeslige zlikvidovali šesťbodový náskok obhajcu majstrovského titulu Wolfsburgu?
Kalendárny rok 2019 hodnotím zatiaľ naozaj veľmi kladne. V lige sme sa už dotiahli práve na spomínaný Wolfsburg a máme rovnaký počet bodov, akurát naše súperky majú lepšie skóre. V Nemeckom pohári sme sa dostali do semifinále, žiaľ však, túto nedeľu doma práve s Wolfsburgom sme prehrali 0:4. V lige majstrov sa nám taktiež podarilo historicky postúpiť do semifinále, kde narazíme v apríli na slávny FC Barcelona. Takže doteraz je to naozaj vydarená sezóna a som šťastná a vďačná, že môžem byť súčasťou takého veľkého klubu, akým je Bayern Mníchov.

A aké máte ambície v Lige majstrov, keď v prvom štvrťfinále ste v Prahe remizovali so Slaviou, hoci sa čakalo vaše víťazstvo…
Ambície boli jednoznačne postúpiť do semifinále Ligy majstrov, čo sa nám podarilo po víťazstve v odvete doma nad Sláviou 5:1. A teraz sa môžeme tešiť na dva neuveriteľné zápasy s FC Barcelona.

Aký je tvoj názor na žreb kvalifikácie ME 2021, v ktorej sa slovenská ženská reprezentácia stretne so Švédskom, Islandom, Maďarskom a Lotyšskom?
Je to naozaj ťažká skupina, ale tak rozhodol žreb a človek si nevyberie a hlavne my, keďže sme boli vo štvrtom výkonnostnom koši. Švédsko a Island sú jednoznačne favoritmi skupiny, obidve družstvá sú na tom fyzicky naozaj výborne, ale aj tak sa im vynasnažíme vyrovnať. Myslím, že Švédky sú možno ešte o niečo futbalovejšie. Maďarsko je veľmi podobné družstvo s veľmi podobným štýlom hry ako my, budú to dva naozaj náročné a vyrovnané zápasy. Lotyšsko je pre mňa trošku neznáma, ale určite to bude húževnatý súper a ani v týchto zápasoch to nebudeme mať vôbec jednoduché.

Ženský futbal si získava čoraz väčšiu popularitu. Svedčia o tom v ostatných dňoch aj dva rekordy v návštevnosti. V Španielsku ligový zápas medzi Atléticom Madrid a FC Barcelona sledovalo na štadióne Wanda Metropolitano 60 739 priaznivcov a v Taliansku súboj o priebežné prvé miesto medzi Juventusom Turín a Fiorentinou 39 027 fanúšikov. Ako je to s návštevnosťou v Nemecku?
Som naozaj veľmi rada, že ženský futbal rastie na popularite a že sa v krátkom období dokázali vypredať spomínané štadióny v Taliansku a Španielsku. Ženský futbal si to zaslúži. Návštevnosť v Nemecku je rozdielna podľa toho, kde sa hrá alebo proti komu sa hrá. Bývajú zápasy, keď príde aj okolo 2000 ľudí, ale aj také, kde príde omnoho menej divákov. Celkovo si myslím, žeby to mohlo byť ešte lepšie, taktiež aj u nás v Mníchove ostáva mi veriť, že meno ako FC Barcelona dokáže vypredať náš štadión v centre v Campuse, kde budeme hrať spomínané semifinále Ligy majstrov.