Ikona Ikona Ikona

Do Thajska štyria nováčikovia a piati členovia slovenského fanklubu

Autor: admin

14/03/2018

Tréner slovenskej futbalovej reprezentácie Ján Kozák nominoval 24 hráčov na marcový medzinárodný turnaj Kings Cup v thajskom Bangkoku. Sú medzi nimi aj štyria nováčikovia – brankár Michal Šulla a obranca Boris Sekulič zo Slovana Bratislava, resp. útočník Erik Pačinda a obranca Ľubomír Šatka z Dunajskej Stredy. V kádri nechýbajú opory Marek Hamšík a Martin Škrtel. V tíme oproti poslednej nominácii absentujú Vladimír Weiss, Juraj Kucka či brankár Matúš Kozáčik, Matúš Bero a Lukáš Štetina. Weiss a Bero sú zranení, Štetina je tiež po zranení.

Slováci sa v semifinále 48. ročníka Kings Cupu stretnú na Rajamangala National Stadium vo štvrtok 22. marca so Spojenými arabskými emirátmi (10.30 SEČ). V druhom semifinále nastúpi domáce Thajsko proti debutantovi na turnaji Gabonu. Slováci turnaj vyhrali v roku 2004.

,,Nemám skúsenosti s turnajovým spôsobom zápasov, čo som pri reprezentácii, tak hádam prvýkrát. Dám príležitosť všetkým hráčov, aby sa zorientovali aj oni aj ja. Sám som zvedavý, ako budú hrať,“ povedal na utorňajšej tlačovej konferencii kouč Kozák. ,,Niektorých hráčov sme chceli vyskúšať v januári na prípravnom kempe. To sa nezrealizovalo. Pri brankároch dávam priestor trénerovi brankárov Mirovi Semanovi, ktorý má na nich dobré oko. Sekulič už dva roky hrá dobre. Na poste pravého obrancu máme isté problémy. Čo sa týka Šatku, v defenzíve DAC vytvoril dobrú stopérsku dvojicu a je jej lídrom. Pôsobil aj v zahraničí a chcem mu dať šancu. Pačinda je ľav&aac ute;k, takých v národnom mužstve nemáme veľa. Dozrel aj futbalovo aj ľudsky,“ vysvetlil výber nových tvárí Kozák.

Nominácia slovenskej futbalovej reprezentácie na medzinárodný turnaj Kings Cup v Thajsku (22. marca o 10.30 h v Bangkoku so SAE, 25. marca o umiestnenie):

brankári: Martin Dúbravka (Newcastle United), Martin Polaček (FK Mladá Boleslav), Michal Šulla (Slovan Bratislava)

obrancovia: Peter Pekarík (Hertha Berlín), Boris Sekulič (Slovan Bratislava), Martin Škrtel (Fenerbahce Istanbul), Milan Škriniar (Inter Miláno), Tomáš Hubočan (Trabzonspor AS), Norbert Gyömbér (FC Bari 1908), Ľubomír Šatka (DAC Dunajská Streda), Róbert Mazáň (Celta Vigo), stredopoliari: Stanislav Lobotka (Celta Vigo), Patrik Hrošovský (Viktoria Plzeň), Ján Greguš (FC Kodaň), Erik Sabo (Beitar Jeruzalem), Filip Kiss (Ettifaq FC), Róbert Mak (PAOK Solún), Albert Rusnák (Real Salt Lake City), Marek Hamšík (SSC Neapol), Ondrej Duda (Hertha Berlín), Jaroslav Mihalík (MŠK Žilina)

útočníci: Erik Pačinda (DAC Dunajská Streda), Michal Ďuriš (Anorthosis Famagusta), Adam Nemec (Dinamo Bukurešť).

Do Thajska odcestujú aj piati členovia oficiálneho slovenského fanklubu slovenskej reprezentácie. Dvoch z nich sme sa opýtali, na čo sa najviac tešia v tejto krajine a prečo sa rozhodli ísť na tento turnaj.

Zdenko Jurkemik: ,,Thajsko je pre nás exotická krajina a okrem toho sme fanúšikovia slovenskej reprezentácie, ktorú pravidelne podporujeme nielen doma, ale aj v zahraničí. Takže spojíme turistiku so športom, teda príjemné s užitočným. V Thajsku som bol už v roku 2007 na dovolenke, takže túto krajinu troška poznám. Je tam iná kultúra ako v Európe, prevláda budhizmus a vyplatí sa pozrieť množstvo pamätihodností, kláštorov či chrámov. Je tam iný život ako u nás, hlavne lacno, dá sa teda dosť pekne nakúpiť. Samozrejme, teším sa aj na turnaj o Kráľovský pohár. Do Bangkoku tréner Ján Kozák nominoval silné mužstvo, mohli by sme teda uspieť.“

Jozef Krupa: ,,Do Thajska idem nielen za turistikou, ale hlavne podporiť našu reprezentáciu, lebo na samotnom turnaji bude určite málo fanúšikov zo Slovenska. Na jej zápasy už chodíme roky, našťastie sa mužstvu celkom darí a aj záujem o zápasy reprezentácie je oveľa väčší ako v minulosti. Teším sa teda, že budem s chlapcami aj na takom zaujímavom mieste. V Thajsku je vynikajúca strava, vyskúšam teda niečo lahodné. Pre nás je táto krajina skutočná exotika so všetkým, čo k tomu patrí, hlavne mám na mysli Kráľovský palác. Verím, že tento turnaj bude pre náš tím ďalšou dobrou skúškou a že si na ňom ešte viac zdvihne sebavedomie. Odborné veci vš ak nech& aacute;vam na kompetentných ľudí. Vždy sa teším z každého zápasu reprezentácie a aj vtedy keď ho nevyhrá. Som rád, že Slovensko má v súčasnosti športovcov (Sagan, Kuzminová, Hamšík, Vlhová), ktorí robia výborné meno našej krajine. “