Calzona bude veľmi prísny ohľadom disciplíny

Na dnešnej tlačovej konferencii prezident Slovenského futbalového zväzu Ján Kováčik a viceprezident pre štátnu reprezentáciu Karol Belaník predstavili nového trénera reprezentácie Slovenska, 53-ročného Taliana Francesca Calzonu. Zmluva medzi SFZ a novým koučom je datovaná 19. augustom 2022 a 31. decembrom 2023, v prípade postupu na majstrovstvá Európy 2024 bude automaticky predĺžená do konca šampionátu.

OFSR – Bratislasva/mv

Foto: www.futbalsfz.sk

,,Po zápase s Azerbajdžanom mi Marek Hamšík navrhol cestu zahraničného trénera. Bol dlhoročný reprezentant, pôsobil v zahraničí a najmä v Taliansku. Na konci júna sme sa stretli s Calzonom a už vtedy sme sa rozhodli, že spolupracovať budeme, museli sme dotiahnuť len technické detaily, ktoré súviseli s jeho talianskym občianstvom,“ opísal proces angažovania nového trénera prezident Slovenského futbalového zväzu (SFZ) Ján Kováčik.

,,Je to pre mňa veľké rozhodnutie. Myslím si, že táto krajina má skúsenosti a históriu na svetovej úrovni a bude mi potešením pôsobiť pri reprezentácii,“ uviedol Calzona na piatkovej tlačovej konferencii v Bratislave. Kormidlo národného tímu prevezme v neľahkom období po nevýrazných výsledkoch v júnových zápasoch Ligy národov.

,,Nie sme na najlepšom mieste, práve preto som tu. Môj cieľ je, aby si hráči uvedomili, že reprezentujú svoju krajinu. Budem veľmi prísny ohľadom disciplíny a budem od nich chcieť, aby počas zrazov zabudli na svoje kluby,“ uviedol k svojmu prístupu nový kormidelník. ,,Najlepším riešením je vždy spolupráca a to znemená aj zodpovednosť voči svojim úlohám,“ dodal Calzona.

Ján Kováčik neprezradil plat Francesca Calzonu, akurát povedal, že celkové náklady na šesť ľudí realizačného tímu vrátane hlavného trénera bude mesačne predstavovať 67 tisíc eur. Podľa našich informácií Calzona by mal dostávať od zväzu 45 tisíc eur.

Zloženie realizačného tímu Slovenskej futbalovej reprezentácie:

Hlavný tréner: Francesco Calzona
Asistent trénera: Gianluca Segarelli