Bohatý program fanklubu pred zápasmi s Luxemburskom a Českom

Bohatý program fanklubu slovenskej reprezentácie pred zápasmi s Luxemburskom a Českom

Slovenská futbalová reprezentácie odohrá koncom tohto mesiaca v Žiline dva medzištátne zápasy. Najprv v piatok 27. marca o 20.45 h v rámci kvalifikácie ME 2016 sa stretne s Luxemburskom a potom v utorok 31. marca o 20.30 h nastúpi na priateľské meranie síl proti Česku. Na tieto vystúpenia zverencov trénera Jána Kozáka sa s plnou vážnosťou pripravuje aj Oficiálny fanklub slovenskej reprezentácie.

Jeho predseda Roman Táborský nám povedal: ,,Na prvý zápas proti Luxembursku sme predali členom fanklubu do 600 vstupeniek, robíme autobusový zájazd z Bratislavy a v Žiline uskutočníme tradičnú fanzónu. Pozvali sme na ňu niekdajšieho známeho trénera Milana Lešického a bývalého hráča a reprezentanta Jozefa Štibrányiho. Medzi nás by mal prísť aj Michal Zeman (Futbalista roka). Počas fanzóny sú hodinové rozhovory, ktoré bude moderovať Marcel Merčiak. Pripravili sme k zápasu bulletiny, odznaky, občerstvenie, samotná fanzóna začne v Žiline v hoteli Holiday Inn o 18.00 h. Je robená pre našich členov, ostatní návštevníci si môžu zakúpiť vstupenky v hodnote 10 euro. Treba si však uvedomiť, že kapacita tejto miestnosti na desiatom poschodí je sto miest.“

Prestížny medzištátny priateľský zápas Slovensko – Česko bude zaujímavý hlavne z toho pohľadu, že obidve mužstvá doteraz v kvalifikácii ME 2016 nestratili ani bod. ,,S českým fanklubom máme už niekoľkoročnú spoluprácu, po našom vzniku sme už po pár mesiacoch s nimi nadviazali kontakt. Navzájom sa navštevujeme, v polovici novembra 2012 sme hrali u nich zápas v Olomouci, takže tentoraz v Strážovej pri Žiline na tamojšej Maracane sa uskutoční v utorok 31. marca o 12.30 h odveta. Český fanklub má vo svojich radoch osobnosti, ako sú Werner Lička či Jaroslav Netolička. My sa budeme spoliehať na Vlada Ekhardta, Jozefa Štibrányiho a Róberta Nováka, bývalého hráča Slovana, Petržalky a Dubnice. Na Morave sme prehrali 3:4, ale na pokutové kopy sme vyhrali 5:4. Za nás chytal Geryk, v poli hrali Štibrányi, Ekhardt a bývalý egyptský reprezentačný brankár Sameh Nawar, ktorý sa na jedenástky postavil medzi tri žrde. V súčasnosti v Spartaku Trnava má pod palcom prípravu talentovaných brankárov. Po zápase je stretnutie bývalých osobností, na ktoré sme pozvali Jána Švehlíka a speváka Jaromíra Nohavicu. Takisto bude pred derby s Českom fanzóna s Marcelom Merčiakom. Aj na nej sa zúčastnia Ján Švehlík, Zdeněk Nehoda a Jaromír Nohavica. Snažíme sa teda pripraviť bohatý program, aby sme si všetci odniesli pekné zážitky,“ vraví ďalej R. Táborský, ktorý pridal ešte ďalšie zaujímavosti. ,,Jozefovi Štibrányimu sme z príležitosti jeho 75. narodenín dali dar v podobe poukazu na kvalifikačný zápas ME 2016 Španielsko – Slovensko. Je v tom kus symboliky, lebo Štribrányi na MS v Čile v roku 1962 dal jediný a víťazný gól Československa práve proti Španielsku.“

Nuž, všetci si zaželajme, aby slovenská reprezentácia v kvalifikácii ME 2016 pokračovala vo víťaznom ťažení aj proti Luxembursku a v súboji s Českom odohrala tiež dobrý zápas, na ktorý sa bude dlho spomínať!

Milan Valko