Aj fanklubáci prispeli k postupu slovenských mladíkov na MS

Cieľ splnený. Slovenská futbalová reprezentácia do 19 rokov sa cez domáce ME rovnakej vekovej kategórie dokázala prebojovať na MS 2023 do 20 rokov v Indonézii (20. mája až 11. júna). Stane sa tak druhý raz v histórii presne po dvadsiatich rokoch. Tréner „sokolíkov” Albert Rusnák st. vyhlásil, že jeho mužstvo významným úspechom vlialo slovenskému futbalu novú nádej.

OFSR – Bratislava/mv

Foto: fanklub / Bednárik Stropkov

fanklubák Jozef Hracho z Kátloviec v národnom oblečení

Postup je vo vrecku, aj keď po ohromne dramatickom priebehu zápasu, ktorý určite neponúkol veľa krásy. Slovenskí mladíci napokon dokázali zdolať rakúskych rovesníkov najtesnejším možným rozdielom 1:0 a uspieť v baráži o účasť na MS 2023 do 20 rokov.

Všetky štyri zápasy v Trnave proti Francúzsku (0:5), Taliansku 0:1), Rumunsku (1:0) a Rakúsku (1:0) navštívili aj niektorí členovia oficiálneho fanklubu slovenskej futbalovej reprezentácie. ,,Keďže sa tieto ME hrali na Slovensku, využili sme možnosť povzbudiť našich mladíkov v náročných meraniach síl proti skutočne kvalitným súperom. Vždy nás na každom stretnutí bolo aspoň päťdesiat. Najsilnejšie zastúpenie mali fanklubáci z okolia  Trnavy, ale aj z iných častí Slovenska. Pred zápasmi sme sa stretli v hoteli Phoenix, v ktorom organizujeme fanzóny pred medzištátnymi súboji reprezentačného A-tímu. V hľadisku sme síce boli roztrúsení, ale mali sme naše vlajky a okrem jedného súboja prišiel Marián Póša povzbudiť naše mužstvo aj so svojím legendárnym bubnom,“ povedal nám Roman Táborský, predseda oficiálneho fanklubu slovenskej futbalovej reprezentácie.

Mladí Slováci v štyroch stretnutiach dali iba dva góly a herne svojimi výkonmi tiež neoslnili. So skóre 2:6 sa prebojovali na svetový šampionát. Vedeli, čoho sú schopní Rakúšania, ale takisto v čom spočívala ich slabina. Domácim sa podarilo všetko využiť a napokon zdolali papierového favorita. ,,Po dvoch prehrách sa naše mužstvo natoľko zmobilizovalo, že vyhralo dva najťažšie a najdôležitejšie zápasy. Dosiahlo veľký úspech, ktorý si zrejme uvedomí až s odstupom času. Vo futbale málokedy chodíme v rôznych kategóriách na MS a tak by sme to mali aj hodnotiť. A možno našich mladíkov pôjdeme do Indonézie aj povzbudiť,“ dodal ešte Roman Táborský.