Vyšla kniha Belasé legendy o Antonovi Urbanovi

V edícii Belasé legendy vychádza v týchto dňoch v poradí 12. knižka. Na 194 stranách s množstvom dobových fotografií mapuje život a kariéru dlhoročného hráča, trénera i funkcionára ŠK Slovan Bratislava a kapitána strieborného tímu Československa na OH v Tokiu 1964 Antona Urbana.

OFSR – Bratislava/mv

Foto: lh

Anton Urban bol aj člen oficiálneho fanklubu slovenskej futbalovej reprezentácie, zúčastnil sa na slávnosti k 55. výročiu zisku strieborných medailí na Bôriku v roku 2019, ktorá sa uskutočnila pod hlavičkou fanklubu.

Knihu slávnostne pokrstili Ján Medviď a Ivan Hrdlička, bývalí dlhoroční hráči Slovana. Autorom knihy je Ladislav Harsányi, takisto člen oficiálneho fanklubu slovenskej futbalovej reprezentácie. Je to v poradí jeho 5. publikácia v rámci edície Belasé legendy.

,,Všetky tieto belasé legendy majú jedného spoločného menovateľa, že boli to mimoriadne osobnosti, ktoré pre Slovan, slovenský a československý futbal urobili veľmi veľa. Bez nich by dnešný Slovan nebol dnešným Slovanom. Anton Urban bol výnimočný tým, že celý svoj život spojil so Slovanom a už ako 14-ročný v ňom zakotvil. Kniha sa zrodila expresne, za tri mesiace intenzívnej práce. Pravda, zbieranie materiálov o pánovi Urbanovi vzniklo skôr, ako športový novinár som mal o ňom informácie už z minulosti, čo mi pomohlo,“ vraví Ladislav Harsányi.

Knihu si možno objednať v shope Slovana https://shop.skslovan.com/ . Cena je 13,90 eura a od budúceho týždňa sa bude dať kúpiť aj renomovaných kníhkupectvách.