VLADIMÍR EKHARDT: Je dobré, že fanklub existuje

OFSFR / Bratislava – Ladislav Harsányi

Foto: Vladimír Ekhardt (vľavo) a Jaroslav Psota ml.

Jedinou posilou nášho futbalového tímu v Kežmarku s ligovou minulosťou bol bývalý futbalista Dunajskej Stredy, Spartaka Trnava i Slovana Bratislava, 64-ročný Vladimír Ekhardt. Kedysi nesmierne tvrdý až nekompromisný stredopoliar, dlhoročný člen nášho fanklubu, sa stále udržuje v dobrej kondícii a proti starým pánom 1. MFK Kežmarok veľmi dobre „zametal“ na poste stredného obrancu a hral s veľkým prehľadom.

„Futbal hrávam dosť často s priateľmi z radov bývalých futbalistov. So starými pánmi chodíme po rôznych oslavách a výročiach klubov. Každý zápas je iný, aj partia sa obmieňa. Futbal berieme skôr ak zábavu, ale vždy sa hrá aj o určitú prestíž. Mne sa ako bývalému futbalistovi hrá lepšie, keď mám okolo seba seberovných partnerov. Neprekáža mi však ani to, keď niektorí nie sú takí zdatní vo futbale. Baví ma to, teší ma, že môžem byť v kolektíve, medzi kamarátmi. To je dôvod, prečo chodím rád medzi fanklubistov a rád si s nimi zahrám,“ vysvetlil, prečo prijal pozvanie na oslavy 12. výročia fanklubu.

„Je veľmi dobré, že vďaka Romanovi Táborskému, Milošovi Kopčovami a ďalším vznikol takýto fanklub. Nielen že chodia podporovať tím v každom zápase, keď cítiť spolupatričnosť fanklubu s reprezentačným mužstvom, ale robia aj spoločenské udalosti, akou bolo napríklad nedávno inštalovanie busty Jána Popluhára v Bernolákove. Je to pekné, že to funguje a udržiava sa to. Má to svoju logiku. Chodia spolu na podujatia, utužuje sa tým kamarátstvo,“ pochvaľuje si činnosť fanklubu.

S fanklubom zažil už veľa a počas troch dní v Kežmarku, respektíve vo Vysokých Tatrách, pribudli ďalšie zážitky. „Tých bolo za tie roky veľa. Tento výlet mal aj pridanú hodnotu v tom, že sme si zahrali futbal. Návšteva TATRATEA bola tiež veľmi zaujímavá. Človek nemá ani predstavu, čo sa za takým produktom skrýva. Že to nie je len o pití alkoholu a človek získal z úst najpovolanejších zaujímavé informácie a poznatky. Sú to pekné akcie.“
Trénerskú kariéru už zavesil na klinec: „Budem mať 65, už sa nechystám aktívne trénovať, hoci ponuky z nižších súťaží stále dostávam. Futbalu sa venujem rekreačne. Chodievam na takmer každý domáci zápas Spartaka. Bolo by super zopakovať úspech z roku 2018, keď Spartak získal titul a celé mesto a región žili futbalom.“

Ako vidí budúcnosť našej reprezentácie a trénerskú otázku v nej? „Všetko sa vyvíja. Aj reprezentačné mužstvo. Po úspechoch, keď sa dostalo na MS i ME, prišlo slabšie obdobie. Obmena hráčskeho kádra je prirodzená. Musíme počkať, kým vyrastú hráči, ktorí to budú schopní zopakovať. Treba byť trpezliví. Čo sa týka trénera reprezentácie, myslím si, že by bolo potrebné veriť našim slovenským, dať im dôveru. Možno by sa výsledok dostavil rovnako, ako keby mal prísť niekto z cudziny.“