Verný fanklubák Martin Soboňa sa oženil, svadba trvala až do bieleho rána

Martin Soboňa, verný člen oficiálneho fanklubu slovenskej futbalovej reprezentácie sa oženil. Jeho vyvolenou sa po päťročnom vzťahu stala Mirka Verešová. Spoločné áno si povedali v sobotu 30. novembra  v Topoľčanoch, kde bol cirkevný obrad a odtiaľ nasledovala hostina v Solčanoch. Na svadbe sa zúčastnilo okolo  80 hostí, ktorí sa zabávali do bieleho rána a poslední odchádzali vytrvalci,  ženích a jeho veľký kamarát Viktor Kríž.

,,Svadba bola super, všetci sme sa dobre zabavili, bolo to skutočne pekné. Som rád, že sme ešte stihli posledný termín, lebo v období adventu sa svadby nerobia. Tento životný krok pre mňa veľa znamená. Je to nová výzva, Mirka je v piatom mesiaci tehotenstva, čakáme dievčatko a volať sa bude Ella. Spoločne sa tešíme na veľkú životnú zmenu. Pravda, naďalej budem na cestách podporovať našu reprezentáciu. Verím, že keď dcérka vyrastie tiež bude veľká futbalová fanynka a bude ju baviť šport. Mirka so mnou tiež chodila na zápasy našej reprezentácie, niekedy aj do zahraničia. V poslednom čase menej, lebo má dosť povinností vo svojej anglickej jazykovej škole,“ vraví M. Soboňa.

Mimochodom, Martin Soboňa patrí medzi spoluzakladateľov oficiálneho fanklubu slovenskej futbalovej reprezentácie, ktorý vznikol po MS 2010 v JAR. ,,Za ten čas som videl väčšinu zápasov našej reprezentácie, okrem šampionátu v JAR sprevádzal som ju aj na ME 2016 vo Francúzsku. Navštívil som tiež MS 2014 v Brazílii, kde som videl dva zápasy, Čile – Španielsko (2:0) a Uruguaj – Taliansko (1:0). A takisto slávnu Maracanu. A nechýbal som ani na vlaňajších MS v Rusku,“ hovorí M. Soboňa.

Na cestách s našou reprezentáciou zažil veľa pekných zážitkov, najviac spomína na zápas Poľsko – Slovensko (0:1), kde sme si v polovici októbra 2009 vybojovali historický postup na MS 2010. ,,Je to pre mňa  a mojich kamarátov nezabudnuteľný zážitok. Najprv sme premrzli a potom sme od veľkej radosti vnikli na ihrisko. Stal sa taký paradox, že niekoľko našich fanúšikov poľská polícia zatkla. Medzi nimi aj môjho kolegu Viktora Kríža a preto som na policajnej stanici povedal, aby zavreli aj mňa, veď nebudem vonku mrznúť, keď nemám kľúče od auta. Nakoniec sa to vybavilo, lebo viem plynule vyprávať po poľsky, keďže moja mama je Poľka. Veľkým zážitkom pre mňa bola aj cesta do Juhoafrickej republiky, takže mám veľa pekných spomienok. Rovnako aj na zápas Severné Írsko – Slovensko v kvalifikácii MS 2010, kde sme v Belfaste vyhrali 2:0 a hralo sa vo výbornej atmosfére. Víťazstvo sme v bare oslávili spolu s domácimi fanúšikmi.“

Soboňa všetkým fanklubákom odkazuje, že pri najbližšej príležitosti v nejakej fanzóne spolu s nimi oslávi prestup do stavu manželského dobrou pálenkou a špeciálnym solčianskym koláčom.