Ikona Ikona Ikona

V prvom zápase na EURO 2016 waleskí draci nad naše sily

Autor: admin

11/06/2016

Slovenskí futbalisti prehrali v prvom zápase na ME vo Francúzsku s výberom Walesu 1 : 2. V prvom polčase zápasu dvoch debutantov na EURO sa na Stade de Bordeaux waleskí futbalisti dostali do vedenia už v desiatej minúte, keď z priameho kopu otvoril skóre Gareth Bale. V druhom polčase trénerovi Kozákovi výborne vyšlo striedanie, keď Ondrej Duda v 61. minúte len niekoľko sekúnd po príchode na ihrisko vyrovnal skóre. Wales sa ale opäť dostal do vedenia v 81. minúte, keď tiež striedajúci Robson-Kanu zo šťastím dostal loptu do slovenskej siete.

Wales – Slovensko 2 : 1 (1 : 0)

góly: 10. Bale, 81. Robson-Kanu – 61. Duda

ŽK: Hrošovský, Mak, Weiss, Kucka, Škrtel

rozhodovali: Moen – Haglund, Andas (všetci Nórsko)

Wales: Ward – Chester, A. Williams, Davies – Gunter, Allen, Edwards (69. Ledley), Ramsey (88. Richards), Talyor – J. Williams (71. Robson-Kanu), Bale

Slovensko: Kozáčik – Pekarík, Škrtel, Ďurica, Švento – Hrošovský (60. Duda), Kucka – Mak, Hamšík, Weiss (83. Stoch) – Ďuriš (59. Nemec)