Štibrányimu je až do plaču, že nebude v Bernolákove

V sobotu 4. júna sa v Bernolákove uskutoční zrejme najvýznamnejšia akcia oficiálneho fanklubu slovenskej futbalovej reprezentácie v jeho 12-ročnej histórii s bohatým programom. V ten deň odhalíme reliéf najlepšiemu futbalistovi 20. storočia Jánovi Popluhárovi, pokrstíme knižku Dvanásty hráč, pripomenieme si 60. výročie od MS v Čile, kde čs. reprezentácia získala skvelé strieborné medaily.

OFSFR – Bratislava/MiIan Valko
Foto: fanklub

Takisto zohráme exhibičný zápas. V tíme Jána Popluhára bývalí dlhoroční internacionáli Slovenska nastúpia proti výberu fanklubu a internacionálom Bernolákova. Samozrejme, počas celého dňa nebude chýbať sprievodný program (výstava fotografíí, sv. omša, retro autobus, autogramiáda).
Žiaľ, na tejto veľkolepej akcii sa nezúčastni nás verný fanklubák, účastník MS 1962 Jozef Štibrányi, prvý slovenský futbalista, ktorý strelil gól na finálovom turnaji MS. ,,Trinásteho mája som absolvoval operáciu ľavého bedrového kĺbu, vymenili mi ho za nový. Týždeň som bol v nemocnici, už doma rehabilitujem, po 17-dňoch som bol na kontrole u MUDr. Patrika Princa, ktorá dopadla veľmi dobre. Takže som veľmi rád, že liečenie sa vyvíja dobrým smerom. Mojou výhodou je tiež, že mám iba 65 kilogramov, takže s francúzskymi barličkami môžem ísť aj von a venovať sa rehabilitačným cvičeniam,“ povedal nám autor víťazného gólu na MS proti Španielsku (1:0).
Pravda, na druhej strane rodáka z Vlčkoviec veľmi mrzí, že nebude v sobotu v Bernolákove, kde by sa bol veľmi rád stretol s mnohými kamarátmi. ,,Je mi až do plaču, veľmi som sa na túto akciu tešil. Dokonca som mal pripravenú staršiu fotku s Jankom Popluhárom, ktorú som chcel venovať jeho dcére. Verím však, že sa s ňou nabudúce stretnem a odovzdám jej fotku. Samozrejme, som veľmi rád, že do Bernolákova aj v pokročilom veku príde ešte niekoľko mojich spoluhráčov z Čile. Či je už to Dolfi Scherer z Francúzska, alebo chlapci z Čiech. Som veľmi hrdý na to, akú ďalšiu skvelú akciu zorganizuje oficiálny fanklub slovenskej futbalovej reprezentácie na čele s jeho predsedom Romanom Táborským. SFZ by si od neho mal v mnohom zobrať príklad.“

Takisto J. Štibrányiho mrzí, že nepôjde ani na veľkú akciu 18. júna do Kroměříža. Stretnutie pri príležitosti 50. výročia založenia Klubu ligových kanonierov týždenníka Gól bude plejádou niekoľkých generácií. A keďže stále vitálnemu Jozefovi pamäť veľmi dobre slúži, tak nám povedal, že v utorok 31. mája o pol desiatej večer uplynulo 60 rokov od jeho víťazného gólu proti Španielsku. S manželkou si na tento skvelý moment pripil pohárom šampanského, lebo je posledný žijúci Čilan na Slovensku!

Túto nedeľu na vyhlasovaní českého Futbalistu roka bol do Siene slávy českého futbalu uvedený Karol Dobiaš. ,,Veľmi ma to teší, lebo ja som v Sieni slávy českého futbalu už šesť rokov a spolu s nami je tam aj ďalší Trnavčan, niekdajší skvelý kanonier Jozef Adamec. Na Strahove urobili krásnu Sieň slávy a keď tam návštevníci vojdú, tak sa tam objaví znelka môjho gólu v súboji so Španielskom. Takisto som ešte v Sieni slávy českého športu medzi jeho veľkými postavami. Žiaľ, za riekou Moravou si nás oveľa viac vážia ako doma Slovensku,“ dodal ešte na záver našej debaty Jozef Štibrányi, ktorý je držiteľom titulu Majster športu, v čs. lige odohral 121 zápasov a strelil 14 gólov.