Štefan Tarkovič oslávil životné jubileu 50 rokov

V sobotu 18. februára oslávil veľké životné jubileum 50 rokov bývalý tréner slovenskej futbalovej reprezentácie a člen oficiálneho fanklubu slovenskej reprezentácie Štefan Tarkovič (na snímke prvý zľava)

OFSFR –  Bratislava/mv

Foto: Milina Strihovská

Keď prišiel v roku 1992 študovať do Bratislavy a zároveň hrať futbal, vedel, že trénerské štúdium na Vysokej škole bude jeho prioritou. Štefan Tarkovič nemal takú výraznú futbalovú kariéru ako jeho predchodcovia na poste reprezentačného trénera. Hrával druhú a najmä tretiu ligu.

Už ako mladík si uvedomoval, že ako profesionálny futbalista nedosiahne najvyššie méty. A tak sa vydal cestou vzdelania. Výraznejší úspech však nedosiahol. Prelom v jeho trénerskej kariére prišiel v roku 2013, keď sa stal asistentom trénera Jána Kozáka pri slovenskej seniorskej reprezentácii.

Spoznali sa ešte v Košiciach, kde Tarkovič pôsobil v pozícii športového riaditeľa a zastrešoval mládež, kým Kozák trénoval seniorov. Dlhé debaty o futbale ich vzťah prehĺbili. Počas päť a polročnej spolupráce s Kozákom sa navzájom vyvažovali. Kozák bol často výbušný, Tarkovič pôsobil skôr pokojne.

Pred zápasom proti Severnému Írsku, v ktorom Slovensku išlo o postup na Euro však prezident SFZ Ján Kováčik vymenil na poste reprezentačného trénera Pavla Hapala a nominoval Štefana Tarkoviča. Neľahkú situáciu zvládol a s tímom postúpil na EURO 2020! V júni 2022 po domácej prehre Slovenska s Kazachstanom v Lige národov bol odvolaný z funkcie trénera reprezentácie.

Oficiálny fanklub slovenskej futbalovej reprezentácie želá oslávencovi k veľkému životnému jubileu najmä veľa zdravia, šťastia a mnoho pekných zážitkov z futbalu!