Stanislav Griga oslávil životné jubileum 60 rokov

Stanislav Griga vo štvrtok 4. októbra oslávil okrúhle životné jubileum 60 rokov. Tento žilinský rodák patril medzi obávaných útočníkov, lebo člen Klubu ligových kanonierov vo svojej bohatej kariére nastrieľal úctyhodných 141 gólov. V čs. reprezentácii odohral 34 zápasov a strelil osem gólov. V najvyššej federálnej súťaži má na konte 246 zápasov, v ktorých zaznamenal 123 gólov.

OFSR – Bratislava/mv

Foto: Milina Strihovská

Účastník MS 1990 so Spartou Praha získal päť majstrovských titulov. V drese Feyenoordu Rotterdam sa podieľal na dvoch triumfoch v Holandskom pohári. Hráčsku kariéru ukončil v Rapide Viedeň. Griga je jediný československý futbalista, ktorý dokázal streliť gól Realu Madrid a FC Barcelona. Ako tréner získal v roku 1999 majstrovský titul so Slovanom Bratislava, viedol pražské tímy Sparta a Viktoria Žižkov, ale aj slovenskú reprezentáciu spolu s Michalom Hippom v rokoch 2012 a 2013. V poslednom čase v MŠK Žilina a FK Senica pracoval ako tréner útočníkov.

Ľudia sa ma pýtajú, či mi futbal chýba. Dal mi nesmierne veľa. Robil som ho štyridsať rokov a venoval som sa mu naplno. Prišla však nová etapa, ktorú žijem,“ vraví Stanislav Griga, ktorý hráva tenis v jednej bratislavskej mestskej časti s partiou, do ktorej patria bývalí známi tréneri Milan Lešický a Karol Pecze. V minulosti vždy prišiel na pozvanie oficiálneho fanklubu slovenskej futbalovej reprezentácie na nejakú besedu, či do fanzóny.

Oficiálny fanklub slovenskej futbalovej reprezentácie želá oslávencovi ku krásnemu životnému jubileu najmä veľa zdravia a rodinnej pohody.