Ikona Ikona Ikona

Slovensko v generálke na ME hralo s Rakúskom bez gólov

Autor: admin

Slovenskí futbalisti remizovali v nedeľnej generálke pred EURO 2020 s Rakúskom vo Viedni 0:0. V prvom súboji na kontinentálnom šampionáte nastúpia v pondelok 14. júna proti Poľsku v Petrohrade.

OFSR – Viedeň/mv

Na viedenskom Štadióne Ernsta Happela mala v prvej štyridsaťpäťminútovke oveľa viac z hry domáca reprezentácia, Slováci museli najmä pozorne brániť, aby neinkasovali. V druhom dejstve domáci pokračovali v tlaku a dvakrát trafili žrď slovenskej brány, v 74. minúte však mohli inkasovať pri obrovskej šanci Michala Ďuriša. V piatom vzájomnom stretnutí oboch tímov sa zrodila tretia remíza, oba výbery majú aj po jednom víťazstve, resp. jednej prehre.

Prípravný zápas pred EURO 2020:

Rakúsko – Slovensko 0:0

ŽK: Hubočan (SR). Rozhodovali: Schnyder – Zürcher, Köbeli (všetci Švaj.), 3000 divákov.

Rakúsko: Bachmann – Trimmel (78. Posch), Lienhart, Hinteregger, Ulmer – Lazaro (78. Gregoritsch), Grillitsch, Sabitzer (46. Schaub), Alaba (46. Laimer) – Kalajdzic (64. Arnautovič), Baumgartner (54. Islanker)

SR: Dúbravka – Pekarík, Šatka, Škriniar, Hubočan – Kucka (63. Hrošovský), Hromada (63. Greguš) – Haraslín (76. Koscelník), Duda (76. Bénes), Mak (63. Weiss) – Schranz (7. Ďuriš)

Slováci nezačali šťastne, už v 1. minúte zostal na trávniku ležať Pekarík, ale napokon sa zdvihol. O dve minúty sa ale zranil Schranz, ktorého musel vystriedať Ďuriš. Domáci mali výraznú územnú prevahu, hralo sa najmä na polovici hostí. Rakúsko malo niekoľko rohových kopov, ale obrana SR pracovala dobre. V 17. minúte zaujal Kucka strelou od polovice ihriska, ale minul. Domáci sa snažili dostať sa cez organizovaného súpera, ale čisté šance si nevedeli vypracovať. A tak najväčšiu príležitosť mali hostia, keď v 27. minúte Ďuriš nacentroval na Maka, ktorého bombu z voleja skrotil brankár Bachmann až na dvakrát. V 34. minúte sa pokúsil o prudký prienik Baumgartner, ale Dúbravka nebezpečenstvo zahasil. Slovákom sa nedarilo dostávať sa kombináciou na polovicu súpera, boli málo odvážni smerom do ofenzívy. Obrana ale prvý polčas pracovala spoľahlivo a upratala množstvo centrov do šestnástky.

V 50. minúte sa do nádejného zakončenia dostal strelou z hranice šestnástky Laimer, ale Dúbravka bol opäť na mieste. Vzápätí na druhej strane sa dral do zakončenia Haraslín, Bachmann jeho strelu vyrazil k Dudovi, ktorý pálil do odkrytej brány, no trafil ležiazeho Haraslína a pískal sa napokon ofsajd. Hra dostala spád, domáci  Grillitsch len tesne minul pravú žrď Dúbravkovej brány. Domáci stále aktívne hrali na polovici SR a v 60. minúte po odrazenej lopte z rohu bombou z prvej preveril Dúbravku opäť Grillitsch, slovenský brankár jeho projektil vytesnil na tyč. V 68. minúte opäť stálo pri Slovensku šťastie, keď po peknej kombinácii pred šestnástkou vypálil krížnou strelou do tyče striedajúci Arnautovič. Tlak domácich silnel a v 71. minúte opäť v dobrej príležitosti minul Arnautovič. Potom ale domáci obrancovia urobili hrubú chybu, napadajúci Ďuriš získal loptu a išiel sám na brankára, Bachmann ale spoluhráčov pri stopercentnej šanci hostí zachránil. A v 80. minúte opäť mohol rozhodnúť Ďuriš, ale jeho strelu z dobrej pozície Bachmann dobrým zákrokom zlikvidoval. Potom sa treťou nebezpečnou strelou prezentoval Arnautovič, no Škriniar jeho snahu zblokoval. V 87. minúte výborný Arnautovič mohol rozhodnúť, jeho tečovanú strelu Dúbravka končekmi prstov vyrazil nad. Domáci v závere poriadne tlačili, ďalšiu možnosť mal Gregoritsch, ale Dúbravka jeho hlavičku opäť vytesnil nad brvno. Zmenu skóre už nepriniesol ani trojminútový nadstavený čas a tak sa v zaujímavom stretnutí zrodila remíza.

Hlasy po zápase:

Štefan Tarkovič, tréner SR: ,,Osobne si myslím, že sme videli veľmi kvalitný zápas z oboch strán s rozdielnou stratégiou. V prvom polčase sme sa rozbiehali ťažšie. Som rád, že nám fungovala obranná fáza. V druhom polčase nám už začala fungovať spolupráca aj v kombinácii a mali sme svoje šance. Hoci mali hráči Rakúska prevahu. Zápas sa napokon skončil remízou, aj vďaka Martinovi Dúbravkovi. Momentálne sa nevyjadrím k Ivanovi Schranzovi, nemám ešte informácie od lekárskeho tímu. Trápime sa v útočnej fáze a som rád, že sme sa proti kvalitnému Rakúsku dokázali presadiť a vytvoriť si šance. Teší ma, že sme zápas uhrali na nulu, hoci sme mali aj šťastie. To sme ale už nemali v zakončení.“

Martin Dúbravka, brankár SR: ,,Chytalo sa mi dobre, veľakrát som sa chalanom snažil pomôcť aj vo vzduchu. Snažili sme sa vyskúšať si veci, byť nebezpeční v kombinácii od brankára. Teší ma, že v druhom polčase sme boli odhodlanejší a sebavedomejší. Mohli vyhrať oba tímy. Teší ma, že sme si udržali čisté konto. Myslím si, že sme proti kvalitnému súperovi získali kvalitný výsledok.“

Ondrej Duda, stredopoliar SR: ,,Teší ma, že som odohral zápas na svojom poste desiatke, ale nebol by problém, ak by som hral aj na falošnej deviatke. Tréner to môže meniť, je dobré, že máme viac možností. Som rád, že tu boli diváci, hoci Slováci tu neboli. Futbal sa hrá pre ľudí. Zápas nás preveril a videli sme, kde máme nedostatky. Pri tej šanci ma mrzí, že som netrafil loptu inak. Šulo ležal na zemi po strete s brankárom, ani nevidel loptu.“