Ikona Ikona Ikona

Slovenskí mladíci s Ruskom jasne prehrali

Autor: admin

Slovenskí futbaloví reprezentanti do 21 rokov prehrali v piatkovom stretnutí C-skupiny kvalifikácie ME 2023 na pôde rovesníkov z Ruska 0:3. Mladí Slováci utrpeli tretiu prehru v prebiehajúcom cykle a v tabuľke figurujú so šiestimi bodmi na 4. priečke.

OFSR – Moskva/mv

Najbližšie sa predstavia v utorok 16. novembra v Litve. Rusi si vďaka triumfu nad zverencami Jaroslava Kentoša upevnili druhé miesto. Lídrami skupiny sú s trojbodovým náskokom naďalej stopercentní Španieli, ktorí vyhrali na Malte 5:0.

kvalifikácia ME 2023 futbalistov do 21 rokov – C-skupina, Chimki:

Rusko – Slovensko 3:0 (2:0)

Góly: 34. Chluševič, 45. Agalarov, 82. Sulejmanov. ŽK: Litvinov – Pokorný. Rozhodovali: Kjaesgaard – Skytte, Dahl (všetci Dán.)

Rusko: Borisko – Chluševič (81. Sulejmanov), Siljanov, Litvinov, Prochin, Stepanov – Umjarov (59. Prucev), Muchin, Maradišvili (64. Černikov) – Sevikjan (60. Iosifov), Agalarov (64. Ťukavin)

Slovensko: Krajčírik – Kováčik, Kóša, Obert, Mesík – Lavrinčík (64. Lichý), Pokorný (85. Nebyla), Kadák (46. Gono) – Kaprálik (64. Kmeť), Trusa, Galčík (46. Goljan)

Rusi sa rozbiehali pomalšie, Slováci s nimi v úvodnej tridsaťminútovke dokázali držať krok. V 2. minúte sa po centri Mesíka z ľavej strany dostal do zakončenia Lavrinčík, volejom prestrelil ruskú bránku. Ďalšiu príležitosť hostí mal Kaprálik po šikovnom zbehnutí za obranu, aj jemu však chýbala presnosť. S pribúdajúcimi minútami sa začal favorit stretnutia presadzovať a v 34. minúte aj otvoril skóre. Ruskí hráči dostali priveľa priestoru na kombináciu pred šestnástkou a Chluševič napálil loptu presne k pravej žrdi – 1:0. Zakrátko mohli domáci pridať druhý gól, no Krajčírik sa dvakrát vyznamenal. Na opačnom konci ihriska Slováci reklamovali ruku v pokutovom území, rozhodcova píšťalka však zostala nemá. Tesne pred odchodom do kabín zdvojnásobil náskok ruského tímu Agalarov, ktorý hlavičkou prekonal Krajčírika – 2:0.

Po zmene strán sa obraz hry nezmenil, Slováci boli v útoku neškodní. Nepomohli ani striedania, chýbala im vyššia kvalita a smerom dopredu priamočiarosť. Za zmienku stála až situácia zo 68. minúty, keď zblokovaná strela Kmeťa skončila na brvne. Definitívnu bodku za ich snažením dal v 82. minúte striedajúci Sulejmanov, ktorý uzavrel skóre stretnutia.

Jaroslav Kentoš, tréner SR: ,,Treba objektívne priznať, že víťazstvo Ruska je zaslúžené. Domáci podali lepší výkon, hrali aktívne. My sme si v ofenzíve nedokázali utvoriť gólové príležitosti, boli sme málo nebezpeční. Nepriblížili sme sa k výkonom z predošlých zápasov. V utorok nás čaká ďalší súboj v Litve a my urobíme všetko pre to, aby sme naň hráčov čo najlepšie pripravili.“

Ďalšie výsledky tejto skupiny: Severné Írsko – Litva 4:0 (2:0), Malta – Španielsko 0:5 (0:3).