Slováci uzavreli rok víťazstvom nad Nórskom

14/11/2017

Slovenskí futbalisti ukončili rok 2017 domácim víťazstvom 1 : 0 nad Nórskom. Jediný gól zaznamenal v nadstavenom čase stredopoliar Stanislav Lobotka. Utorňajší prípravný duel v Trnave sa niesol v znamení rozlúčky stopéra Jána Ďuricu, ktorý svojím 91. štartom v najcennejšom drese uzavrel reprezentačnú kapitolu. Zverenci trénera Jána Kozáka odohrali v tomto kalendárnom roku osem oficiálnych zápasov s priaznivou bilanciou päť víťazstiev a tri prehry. Nepodarilo sa im však splniť hlavný cieľ, ktorým bol minimálne postup do baráže MS 2018. V F-skupine kvalifikácie obsadili druhú priečku za suverénnym Anglickom, barážová miestenka im však ako najhoršiemu tímu z druhých miest v jednotlivých tabuľkách ušla.

Slovensko – Nórsko 1 : 0 (0 : 0)

gól: 90.+3 Lobotka

rozhodovali: Farkas – Albert, Varga (všetci Maďarsko)

žltá karta: Elyounoussi (Nórsko)

divákov: 5 973

Slovensko: Kozáčik – Pekarík, Škrtel, Ďurica, Hubočan (63. Mazáň) – Škriniar (63. Kiss), Lobotka – Mak (74. Bero), Hamšík (63. Duda), Rusnák (63. Mihalík) – Nemec

Nórsko: Jarstein – Linnes, Nordtveit (46. Skjelvik), Reginiussen, Meling – Elyounoussi (90.+1 Svensson), Henriksen, Trondsen, Berget (70. Daehli) – Söderlund (70. Kamara), Sorloth

hlasy po zápase:

Ján Kozák, tréner SR: ,,Bol to dobrý prípravný zápas. Nóri boli dobre organizovaní najmä v prvom polčase, no veľa miesta na kombináciu nebolo. V druhom polčase už bolo priestoru na ihrisku viac a prevýšili sme súpera. Strelili sme víťazný gól v závere a myslím si, že víťazstvo sme si zaslúžili.“

Stanislav Lobotka, stredopoliar SR a autor gólu: ,,Celý zápas sme boli lepší a sme radi, že sme sa s Janom Ďuricom rozlúčili víťazstvom. Gól venujem práve jemu, pretože to bol jeho posledný zápas v reprezentácii. Ondro mi dal výbornú loptu, obranca sa po nej dočahoval a brankár vybehol proti mne, tak som ju kopol povedľa neho. Som rád za tento gól, ale som skôr sviatočný strelec, preto túto úlohu rád v budúcnosti prenechám spoluhráčom.“

Matúš Kozáčik, brankár SR: ,,Som spokojný s výsledkom ako aj s priebehom zápasu. Nemal som veľa práce, ale také zápasy sú ťažké, lebo v nich môže rozhodnúť jedna šanca. To sa aj dnes stalo, chválabohu na opačnej strane ihriska. Vyskúšali sme si v zápasoch s Ukrajinou a Nórskom určité veci a vidíme, že už neexistuje ľahký súper. Na každého sa treba dobre pripraviť, nik zadarmo nič nedá.“

Marek Hamšík, stredopoliar SR: ,, Rozlúčka s Janom bola víťazná a navyše po dobrom výkone proti súperovi, ktorý sa ťažšie dobýjal. Víťazstvo je doma a to sa ráta. Rok bol dobrý, chýbal nám len bod na baráž. Toto mužstvo má kvalitu na to, aby urobilo dobré výsledky v Lige národov aj v ďalšej kvalifikácii.“