Slováci sa v príprave na ME stretnú 1. júna s Bulharskom

Slovenská futbalová reprezentácia sa v prípravnom stretnutí pred EURO 2020 stretne 1. júna s Bulharskom. Duel sa uskutoční v rámci prípravného kempu v Rakúsku, dejiskom bude mesto Ried im Innkreis. Výkop je stanovený na 18.00 h, informoval Slovenský futbalový zväz (SFZ).

OFSR – Bratislava/mv

Foto: www.futbalsfz.sk

Slováci sa s Bulharskom stretli doteraz v siedmich vzájomných stretnutiach s bilanciou štyri víťazstvá, jedna remíza a dve prehry s priaznivým skóre 10:5. Šesť z nich bolo prípravných, jeden na turnaja v čílskom Valparaise, kde sa vo februári 2000 tešili Bulhari z výhry 1:0 nad výberom trénera Jozefa Adamca. Najvyššie víťazstvo dosiahli Slováci v prvom dueli v medzivojnovom období v júli 1940. Tím trénera Hanáka zvíťazil v Sofii 4:1 po góloch Bolčeka, Luknára, Főldeša a Vysockého. Bulhari po úspechu na MS 1994 v USA odohrali o dva roky neskôr prípravný zápas so Slovenskom v Trnave s výsledkom 0:0.

Doteraz posledný vzájomný zápas odohrali tímy Slovenska a Bulharska pred viac ako štrnástimi rokmi v Žiline, v premiére Jána Kociana na pozícii hlavného trénera slovenskej reprezentácie zvíťazili Slováci 3:1 po góloch Mintála, Saparu a Karhana z pokutového kopu. Na lavičke hostí koučoval vtedy Bulharov legendárny Christo Stoičkov.

Bulharsko si v kvalifikácii EURO 2020 vybojovalo postup do baráže, v semifinále play off však podľahli zverenci vtedajšieho trénera Georgia Dermendžieva v domácom stretnutí Maďarsku 1:3. Novým trénerom Bulharska sa stal Jasen Petrov, pevnou súčasťou jeho tímu je aj obranca bratislavského Slovana Vasil Božikov. Júnový zápas na štadióne v Ried im Innkreis by mohol v slovenskom drese priniesť jubilejný stý reprezentačný štart Petra Pekaríka

Generálku pred šampionátom potom Slováci absolvujú 6. júna proti Rakúsku na štadióne Ernsta Happela vo Viedni.