Ikona Ikona Ikona

Slováci po povinnom víťazstve postúpili do baráže

Autor: admin

Slovenskí futbalisti do 21 rokov postúpili do baráže o účasť na ME 2023. Definitívne o tom rozhodlo ich víťazstvo na ihrisku Malty 3:1. V kvalifikačnej C-skupine obsadili konečné 2. miesto za istým účastníkom ME Španielskom.

OFSR – Ta´Qali/mv

Slováci prehrávali od 44. minúty 0:1, ešte v nadstavenom čase prvého polčasu vyrovnal Peter Pokorný. O víťazstve slovenského tímu rozhodol v nadstavenom čase druhého dejstva Patrik Iľko, ktorý strelil dva góly.

kvalifikácia ME 2023 futbalistov do 21 rokov – C-skupina:
Malta – Slovensko 1:3 (1:1)
Góly: 44. Attard – 45.+3 Pokorný, 90.+2 Iľko, 90.+7 Iľko. Rozhodovali: Levi – Babayoff, Koltunoff (všetci Izr.), ŽK: Vella – Mesík, Pokorný, Goljan, Bobček ČK: 85. Garzia (po 2. ŽK)
zostavy a striedania:
Malta: Sylla – Lonardelli, Bradshaw, Gauci – Garzia, Grima, Attard, Vella – Veselji (86. MacKay), Dimech – A. Zammit (80. J. Zammit)
Slovensko: Krajčírik – Kováčik, Nemčík, Mesík, Obert – Kadák (81. Tučný), Lichý (78. Nebyla), Pokorný, Galčík (63. Goljan) – Strelec (63. Bobček), Kaprálik (63. Iľko)

Slováci mohli ísť do vedenia už v 6. minúte, keď brankár Sylla počas rozohrávky trafil Lichého, ale stihol pohotovo zareagovať a včas zachytil loptu. Prvý polčas priniesol vyrovnaný futbal, v ktorom boli slovenskí hráči strelecky aktívnejší, avšak ich pokusy viackrát smerovali mimo bránky. Taká bola aj príležitosť Lichého v 23. minúte, ktorý sa v zakončení pošmykol a netrafil medzi tri žrde. O päť minút sa do sľubnej príležitosti dostal aj domáci A. Zammit, ktorého prízemnú strelu zmaril pohotový brankár Krajčírik. Skóre zápasu otvoril v 44. minúte domáci útočník Attard po tom, čo Malťania v rýchlom protiútoku vyťažili z nedôrazu slovenskej defenzívy. Zammit odcentroval na Attarda, na ktorého hlavičku bol Krajčírik prikrátky – 1:0. Slováci vyrovnali v nadstavenom čase, keď sa Pokorný dostal k zakončeniu po rohovom kope a prekvapil Syllu – 1:1.

Krátko po zmene strán sa po rohovom kope dostal k zakončeniu Mesík, ale Sylla si poradil. Slováci boli v druhom polčase aktívni, viac sa hralo na polovici Malty, ale zverencom Jaroslava Kentoša sa dlho nedarilo prekvapiť obranu súpera. V 85. minúte sa zápas skončil pre domáceho Alejandra Garziu, ktorý videl červenú kartu a slovenský tím presilovku využil. Hlavný rozhodca nadstavil šesť minút a počas nich Goljan odcentroval na Iľka, ktorý vyhral vzdušný súboj a zblízka prekonal Syllu – 1:2. Iľko s Goljanom si v úplnom závere zopakovali gólovú situáciu a prvý menovaný uzavrel skóre na 3:1.

*baráž
*UEFA suspendovala ruské národné tímy zo všetkých súťaží pre inváziu na Ukrajinu.