Slováci majú záujem o vstupenky na Euro

23/12/2015

Slovenská reprezentácia bude mať vo Francúzsku počas Eura 2016 podporu svojich fanúšikov – priaznivci Kozákovho mužstva sa registrujú na portáli UEFA a rezervujú si vstupenky na jednotlivé zápasy.

Potvrdzuje to už prvý týždeň od spustenia registrácie na www.euro2016.com/tickets. UEFA vedie podrobný prehľad o aktivite priaznivcov jednotlivých tímov, sumarizuje objednávky a vyhodnocuje tento nový spôsob distribúcie vstupeniek medzi futbalových fanúšikov.

Z dostupných faktov vyplýva, že Slováci prejavili záujem o všetky tri skupinové zápasy Kozákovho mužstva vo Francúzsku.

Hneď v prvý deň registrácie, 14. decembra, sa prihlásilo na slovenskú časť registračného portálu do 1500 ľudí, každý nasledujúci deň pribúdali ďalší.

Podľa informácii SFZ je najväčší záujem o zápas s Anglickom v St. Etienne (20. júna), registrované žiadosti idú do tisícov, ale to rovnako aj na ďalšie dva duely s Walesom (11. júna v Bordeaux) a Ruskom (15. júna v Lille). Stále platí, že každý fanúšik, ktorý má záujem vidieť na vlastné oči stretnutia na Eure, má možnosť zaregistrovať sa a požiadať o vstupenku podľa stanovených pravidiel a kritérií.

UEFA, ktorá jediná disponuje vstupenkami, určila Slovensku konkrétne kvóty na jednotlivé zápasy (6000 Wales, 7000 Rusko, 5000 Anglicko) v závislosti na kapacite štadiónov. Opakovane informuje, že termín registrácie žiadosti je do 18. januára 2016 a pripomína, že nie je žiaden rozdiel v tom, či žiadateľ podal žiadosť v prvý alebo posledný deň predaja resp. registrácie. Šance žiadateľa sa zvyšujú, pokiaľ akceptuje pridelenie aj inej kategórie vstupenky, ako bolo v pôvodnej žiadosti.

zdroj: www.futbalsfz.sk