Ikona Ikona Ikona

Skvelý úvod Slovákom na body nestačil, Angličania stále bez prehry

Autor: admin

04/09/2017

Slovenská reprezentácia prehrala v pondelňajšom šlágri F-skupiny kvalifikácie MS 2018 s domácim Anglickom 1 : 2. Skóre vo Wembley otvoril už v 3. minúte premiérovým zásahom v najcennejšom drese hosťujúci stredopoliar Stanislav Lobotka, Albiónu sa podarilo vyrovnať zásluhou presného zásahu Erica Diera z 37. minúty. V 59. minúte zariadil triumf herne lepších domácich Marcus Rashford. Angličania majú na čele tabuľky už päťbodový náskok pred Slovákmi a výrazne sa priblížili k prvenstvu v skupine a k priamemu postupu na šampionát v Rusku.

Anglicko – Slovensko 2 : 1 (1 : 1)

góly: 37. Dier, 59. Rashford – 3. Lobotka

žlté karty: Dier – Škriniar

rozhodovali: Turpin – Danos, Gringore (všetci Francúzsko)

divákov: 67 823

Anglicko: Hart – Walker, Cahill, Jones, Bertrand – Henderson, Dier – Oxlade-Chamberlain (83. Sterling), Alli (90.+2 Livermore), Rashford (84. Welbeck) – Kane

Slovensko: Dúbravka – Pekarík, Škrtel, Ďurica, Hubočan – Škriniar, Lobotka – Weiss (68. Rusnák), Hamšík (79. Duda), Mak – Nemec (69. Ďuriš)