SFZ má plán B a inšpiruje sa Slovanom, na zápas s Walesom pošle deti

OFSR – Bratislava/Milan Valko
Foto: Milina Strihovská

Slovenský futbalový zväz (SFZ) nenechá hrať reprezentáciu Pavla Hapala v Trnave proti Walesu pred prázdnymi tribúnami. Ak neuspeje s odvolaním voči UEFA, inšpiruje sa krokmi Slovana v Európskej lige.

Nateraz platí, že futbalová reprezentácia odohrá najbližšie stretnutie kvalifikácie EURO 2020 v Trnave proti Walesu bez divákov. Duel sa odohrá 10. októbra.

Disciplinárna komisia UEFA potrestala Slovensko za správanie sa divákov v sektore hostí počas septembrového zápasu v Maďarsku. Súčasťou trestu je aj pokuta 20 000 eur. SFZ má možnosť podať odvolanie.

„SFZ sa momentálne zaoberá odvolaním sa voči rozhodnutiu disciplinárnej komisie UEFA a urobí maximum pre to, aby slovenská reprezentácia napokon odohrala kvalifikačný zápas ME 2020 s divákmi,“ povedala hovorkyňa SFZ Monika Jurigová.

„V prípade, že sa SFZ nepodarí uspieť s odvolaním, umožní vidieť tento zápas na štadióne Antona Malatinského v Trnave deťom do 14 rokov. Následne bude SFZ informovať fanúšikov, ktorí si už zakúpili vstupenky, o spôsobe vrátenia peňazí,“ dodala.

Dobrou správou je, že slovenskí futbalisti budú mať určite v dôležitom kvalifikačnom meraní síl publikum.

Svoj štadión zaplnil deťmi vo štvrtok aj bratislavský Slovan v prvom zápase EL proti Besiktasu Istanbul. Využil tak reglement v zákaze a deti zo škôl z celého Slovenska uvideli víťazstvo belasých 4:2.