Po troch rokoch znova predvianočné stretnutie SFZ

V piatok 2. decembra X-Bionic v Šamoríne sa uskutočnilo tradičné predvianočné stretnutie predstaviteľov Slovenského futbalového zväzu s funkcionármi, trénermi, bývalými reprezentantmi, ale aj so zástupcami médií.

OFSFR – Bratislava/mv

Foto: Milina Strihovská

,,Pandémia koronavírusu zapríčinila, že takto sa stretávame až po troch rokoch, ale najdôležitejšie je, že sa tak stalo,“ povedal Juraj Čurný a prezident SFZ Ján Kováčik ho doplnil: ,,Ako vždy, dnes nepracujeme, vychutnajme si troška zábavy a som rád, že medzi nás prišiel Rastislav Trnka, predseda Košického samosprávneho kraja (KSK).“

Medzi množstvami pozvanými hosťami boli napríklad Francesco Calzona, nový taliansky tréner slovenskej reprezentácie, Karol Belaník, viceprezident SFZ, Ivan Kozák, prezident ÚLK, Ladislav Jurkemik, majster Európy z roku 1976 v Belehrade, ale aj viacerí bývalí uznávaní tréneri, ako Karol Pecze a Dušan Radolský. Z mladšej generácie to boli Samuel Slovák a Miro Hýll. V rôznych debatných krúžkoch sa reč točila najmä o futbale a hlavne o tom, či slovenská reprezentácia zvládne na jar prvé dva domáce zápasy proti Luxembursku a Bosne a Hercegovine v kvalifikácii ME 2024.

Na stretnutí boli aj niekoľkí zástupcovia oficiálneho fanklubu slovenskej futbalovej reprezentácie. Jeho predseda Roman Táborský, zástupca Miloš Kopča, členovia Juraj Jánošík, Ondrej Trnovský, Peter Špilák, Július Šefčík, Ladislav Lipták a mediálny manažér Milan Valko. Domov sme sa rozchádzali s nádejou, že azda takto o rok budeme oslavovať postup na ME 2024 do Nemecka.