Peter Zeman vstúpil medzi päťdesiatnikov

Peter Zeman, pracovník PR oddelenia na Slovenskom futbalovom zväze, zakladateľ a tajomník Siene slávy slovenského futbalu a jeden z prvých členov oficiálneho fanklubu slovenskej reprezentácie v utorok 21. februára oslávil životné jubileum 50 rokov.

OFSFR – Bratislava/mv

Foto: fanklub Peter Zeman s manželkou

Rodák z Piešťan aktívne hral futbal  za TJ Slovan Veľké Orvište na amatérskej úrovni. Absolvent konzervatória, VŠ  UK v Bratislave, bývalý profesionálny hudobník orchestrov ÚH Praha a VH OS SR a prezidenta SR v Bratislave. Od roku 2006 pôsobí na PR oddelení SFZ, autor štatistických častí knižných publikácií prevažne o záverečných turnajoch MS a ME a biografií futbalových osobností, v súčasnosti PR manažér SFZ.

V sobotu 8. decembra 2012 sa v bratislavskom hoteli Bôrik uskutočnil krst skladby „Veľa tých, čo nechcú byť zlí“. Skladba vznikla na podnet Oficiálneho fanklubu slovenskej futbalovej reprezentácie, ktorého členov oslovil song z prvého albumu skupiny TEAM s názvom „Na jednej lodi“. Jej autor – hudobník a dlhoročný člen skupiny TEAM Milan Dočekal dal súhlas k novému textu a prearanžovaniu pôvodnej skladby. Úlohy sa zhostil Peter Zeman, ktorý okrem textu a realizácie nahrávky s prispením hudobnej agentúry MUSIC PRODUCTION 2PM skladbu aj naspieval. Refrén naspievala v tom čase štvorica popredných futbalových reprezentantov Marek Hamšík, Juraj Kucka, Marek Sapara a Radoslav Zabavník.

Peter Zeman nahral viacero športových songov. Pre TJ Slovan Veľké Orvište – 11 Apoštolov, Spartak Trnava a dva venoval slovenskej reprezentácií spomínaný Veľa tých čo nechcú byť zlí  a ten posledný s názvom Fandíme sokolom pred odchodom na posledné ME vo futbale s podporou osobností a fanúšikov z celého Slovenska.

Oficiálny fanklub slovenskej futbalovej reprezentácie želá oslávencovi k veľkému životnému jubileu najmä veľa pracovných úspechov, zdravia, šťastia a mnoho pekných zážitkov z vystúpenia slovenskej reprezentácie!