Peter Špilák oslavuje 70 rokov

Autor: majka

Známy funkcionár v bratislavskom futbale Peter Špilák oslavuje v nedeľu 23. septembra 70 rokov. Najčastejšie ho stretneme na futbalových ihriskách, navštevuje najvyššie súťaže po najmenšie, často ho vidieť aj na rôznych turnajoch mladých talentov. Najdôležitejšie však je, že stále z neho sála sviežosť a energia.

Bratislavský rodák takmer celý svoj život prežil v mestskej časti Trnávka. Za tento klub hrával od žiakov po dospelých až do 30 rokov a na záver kariéry ešte prestúpil do konkurenčného Rapidu Prievoz. Bohatá je aj jeho funkcionárska činnosť, od roku 1986 je stále predsedom TJ Trnávka. Dostal aj viaceré ocenenia, od roku 2006 je držiteľom Ceny fair-play Ivana Chodáka. Má bronzový aj strieborný odznak SFZ.

Keď sa začiatkom roka 2016 stal členom oficiálneho fanklubu slovenskej reprezentácie, tak odvtedy patrí medzi jeho najaktívnejších členov. Dáva dokopy zberateľov autogramov, odznakov, šálov, bilténov, takže na tomto poli je veľmi užitočný. Takisto v júni tohto roka výraznou mierou zabezpečil pre fanklubákov návštevu a prehliadku dvoch najvýznamnejších futbalových inštitúcií, FIFA múzeum v Zürichu a UEFA v Nyone. Pomohol k tomu, aby si splnili veľký sen a spolu sa stretli  kamaráti z ihriska Adolf Scherer a Vladimír Weiss. Vďaka priateľskej povahe je veľmi obľúbený v každom kolektíve, vždy je ochotný pomôcť a poradiť, lebo má za sebou veľa cenných životných skúseností.

Oficiálny fanklub slovenskej reprezentácie oslávencovi k životnému jubileu želá veľa zdravia, šťastia, spokojnosti a hlavne stále toľko životného optimizmu!

Foto: Holienčin – Peter Špilák s Jozefom Adamcom a jeho celoživotný koníček