Pesnička fanklubu

V sobotu 8. decembra 2012 o 12.00 h sa v bratislavskom hoteli Bôrik uskutočnil krst skladby „Veľa tých, čo nechcú byť zlí“.

Skladba vznikla na podnet Oficiálneho fanklubu slovenskej futbalovej reprezentácie, ktorého členov oslovil song z prvého albumu skupiny TEAM s názvom „Na jednej lodi“. Jej autor – hudobník a dlhoročný člen skupiny TEAM Milan Dočekal dal súhlas k novému textu a prearanžovaniu pôvodnej skladby. Úlohy sa zhostil Peter Zeman, ktorý okrem textu a realizácie nahrávky s prispením hudobnej agentúry MUSIC PRODUCTION 2PM skladbu aj naspieval.

Text zachytáva najslávnejšie míľniky histórie slovenského futbalu v prepojení so súčasnou reprezentáciou v duchu hodnôt členov fanklubu. Myšlienku aktívne podporila štvorica aktuálnych slovenských futbalových reprezentantov (Hamšík, Sapara, Zabavník, Kucka), ktorá neváhala prísť do štúdia a obohatiť refrény skladby svojim speváckym umením. Skladba dostala názov „Veľa tých, čo nechcú byť zlí“, ktorého význam možno označiť za motto fanklubu slovenskej futbalovej reprezentácie.

Slávnostná „live“ premiéra a krst skladby sa uskutočnil za účasti vzácnych hostí nielen z futbalového života. Pozvanie prijali Jozef Vengloš, Jozef Adamec a Ján Švehlík. Krstnou mamou skladby bude Mária Kráľovičová, protagonistka z filmu „Skalní v ofsajde“. Prítomní si vypočujú pôvodnú skladbu „Na jednej lodi“ v podaní jej autora Milana Dočekala, novú verziu „Veľa tých čo nechcú byť zlí“ zaspieva Peter Zeman. Súčasťou programu bola autogramiáda Jozefa Vengloša a program moderoval Karol Polák.

Video: