Ikona Ikona Ikona

Pavel Príkopa oslavuje šesťdesiat rokov

Autor: admin

Pavel Príkopa, dlhoročný matrikár Bratislavského futbalového zväzu a sekretár BFZ sa v stredu 12. júla dožil významného životného jubilea 60 rokov. Najdlhšie pôsobiaci zamestnanec BFZ je aj členom fanklubu slovenskej futbalovej reprezentácie od jeho vzniku.

Rodák z Bratislavy detstvo strávil na Ľudovom námestí v blízkosti štadiónov Tehelného poľa a Pasienkov, kde chodil na ligové zápasy Slovana a Interu. Futbal za žiakov hrával za Slovan Energia Bratislava, ZŤS Petržalka a v dorasteneckom veku presídlil do Vinohradov. Keď mal ísť k mužom do juniorky, tak sa vážnejšie zranil. Vtedy sa vydal na rozhodcovskú dráhu a od 19-rokoch vykonával túto činnosť. ,,Najprv som si urobil kurz rozhodcu III. triedy, postupne od mládežníckych súťaží som sa dostal až do seniorských súťaží III., II. a I. triedy. Potom nasledovali vtedajšie majstrovstvá kraja a neskôr som postúpil do národný ch súťaží riadených SFZ, kde som v rokoch 1987 – 1994 rozhodoval stretnutia II. SNL. Po tridsiatich rokoch som ukončil kariéru rozhodcu. Bolo to v marci v roku 2006 finálovým stretnutím o Pohár BFZ na Pasienkoch medzi Iskrou Petržalka a Slovan Bratislava B (2:0) . Odvtedy som začal vykonávať funkciu delegáta v súťažiach ObFZ Bratislava-mesto a v rokoch 2007 a 2010 aj v SFZ na stretnutiach I. a II. ligy,“ hovorí jubilant.

Pavel Príkopa sa roky podieľa na organizovaní mnohých mládežníckych turnajov v rámci BFZ. Spolu s Ladislavom Jaborekom založili známy turnaj prípraviek Attract Kerobaj Cup, ktorý na budúci rok už oslávi 20. ročníkov. Z mládežníckych akcií je nepretržite pri medzinárodnom turnaji žiakov BRATISLAVA CUP, ktorý v decembri tohto roku napíše už svoj 23. ročník. Dlhoročnú tradíciu má Zimná halová liga mladších a starších žiakov, takisto každoročné družobné stretnutia žiackych výberov mládeže z Moravy a Bratislavy na úrovni ObFZ Bratislava-mesto. Od roku 2001 je profesionálnym pracovníkom BFZ. Za jeho éry zažil piatich predsedov BFZ, Mariana Horského, Vladimíra Wänkeho, Andreja Machoviča, Ladislava Bernera a Juraja Jánošíka, ktorých si nesmierne váži.

Vedenie fanklubu slovenskej reprezentácie sa pripája k početným gratulantom, oslávencovi k životnému jubileu želá hlavne veľa zdravia, šťastia, rodinnej pohody a životného optimizmu!