Vladimír Hrivnák

Vladimír Hrivnák (nar. 23. apríla 1945 v Hnúšti) ) prišiel v roku 1963 do bratislavského Slovana z Rimavskej Soboty a po dvoch rokoch, ako 21-ročný debutoval v lige. Počas desaťročného pôsobenia v klube z Tehelného poľa okrem primátu v PVP 1969, keď vo finálovom zápase proti  FC Barcelona strelil jeden z troch gólov Slovana prispel aj k federálnemu titulu o rok neskôr. V začiatkoch nastupoval po boku Vencela, Popluhára, Jokla či Hrdličku, končil v roku 1973 v ére Ondruša, Gögha, bratov Čapkovičovcov. Obratný obranca, ktorý bol predtým gymnastom, debutoval v najcennejšom drese 14. septembra 1969 v Prahe na Letnej proti Maďarsku v kvalifikácii MS 1970. Nastúpil aj v dueli proti Írsku (3:0) a pomohol vybojovať zverencom trénera Jozefa Marka postup na svetový šampionát do Mexika. Na záverečnom turnaji MS 1970 potom v Guadalajare odohral celý zápas v rámci skupinovej fázy proti Anglicku (0:1), v obrannej štvorici nastúpil spolu s Migasom, Dobiášom a Hagarom. Celkovo za reprezentáciu ČSSR odohral 13 zápasov. Po skončení aktívnej činnosti sa venoval trénerstvu. V pozícii kormidelníka viedol juniorov Slovana Bratislava, neskôr aj Dunajskú Stredu, ZŤS Košice, Inter Bratislava, Matador Púchov a ŠKP Bratislava. Vladimír Hrivnák zomrel v piatok 17. októbra 2014 vo veku 69 rokov.