Viktor Tegelhof

Viktor Tegelhof (nar. 18. decembra 1918 v Ružomberku) už v juniorskom veku nastupoval za Iskru Ružomberok, neskôr odišiel za štúdiom do Bratislavy, kde hrával dlhé roky za ŠK Slovan Bratislava, s ktorým získal 4 federálne tituly. Bol prvým Slovákom v československej futbalovej reprezentácii po druhej svetovej vojne.  V jednom zápase reprezentácie nastúpil ako kapitán.

ŠK Bratislava ho získal v ročníku 1942 – 1943. Tréner F. Daučík omladzoval mužstvo a Viktor sa do útoku hodil: Dulovič, Arpáš, Tegelhoff, Luknár, Podhradský. Títo kanonieri nastrieľali v nasledujúcom ročníku 121 gólov a z nich dal Tegelhoff 27. Samozrejme, bol z toho majstrovský titul. K nemu neskôr pridal tento dirigent ešte tri, keď posielal do šancí takých útočníkov, akými boli Laskov, Preis, Šimanský, Pažický, Malatinský, Baláži, V. Hlavatý… Viktor patrí aj do klubu ligových kanonierov, veď v 266 ligových zápasoch za Ružomberok a NV Bratislava dal 111 gólov. Deväťkrát reprezentoval ČSR a trikrát hral ešte predtým za Slovensko v rokoch 1943 – 1944. V reprezentačných mužstvách neskóroval ani raz, pretože mal najmä dirigentské úlohy. Viktor vydržal v belasom drese 14 rokov a napriek tomu, že operované koleno stále pobolievalo, lúčil sa až v jeseni 1956.

Viktor Tegelhof zomrel 9. septembra v roku 1991 vo veku 73 rokov.