Milan Albrecht

Milan Albrecht (nar. 16. júla 1950 v Trenčíne) je bývalý čs. reprezentant, účastník MS 1970 v Mexiku, majster Európy do 18 rokov 1968 a do 23 rokov  1972. Toto excelentné ľavé krídlo hrávalo za Jednotu Trenčín, Baník Ostrava, Duklu Banská Bystrica, TJ Vítkovice a Lichtenau (Rak). Debutoval  v lige v sedemnástich rokoch a hneď v prvom zápase skóroval. Prvý reprezentačný gól vsietil na ME juniorov v Nice proti Francúzsku v roku 1968 a bol víťazný, postupový. Pokračoval v zápase s Fínskom, keď vyrovnal na konečných 1:1. V roku 1972 získal titul majstra Európy v tíme „levíčat“, hráčov do 23 rokov. Bol účastníkom MS 1970 v Mexiku, keď si výkonmi v lige, bez štartu v kvalifikácii vybojoval nomináciu u trénera Marka a za reprezentačný A – výber nastúpil celkovo 5-krát. Dal 2 góly (Rakúsku a Belgicku). Od roku 1996 figuruje v galérii hviezd československého futbalu. Počet ligových štartov s jeho menom v zostave sa vyšplhal na úctyhodných 334 zápasov v 15 sezónach, v ktorých sa mu podarilo streliť 67 ligových gólov. S Baníkom Ostrava sa stal trikrát majstrom ČSSR. Počas trénerskej kariéry viedol tímy Lichtenau (Rak.), Baník Havířov, Karviná, NH Ostrava, FC Nitra, Ozeta Trenčín, Bánovce, DAC Dunajská Streda, Ličartovce, HFK Prievidza i Nemšovú, Lučenec a MFK Lokomotíva Zvolen.