Ladislav Pavlovič

Ladislav Pavlovič (nar. 8. apríla  1926 v Prešove) bol špičkový útočník a strelec.  V roku 1960 obsadil 3. miesto v Pohári národov. V roku 1961 sa delil o titul kráľa ligových strelcov s Rudolfom Kučerom a v roku 1964 aj tento titul získal sám.

Známy bol aj pod prezývkou „Ruský cár“. Pavlovič je najslávnejšia postava vyše stodeväťnásťročnej klubovej histórie Tatrana Prešov, v drese ktorého strávil takmer celú svoju kariéru.V najvyššej národnej súťaži hral 18 rokov (1948 – 1966), okrem povinnej základnej vojenskej služby v ČH Bratislava vždy len v Prešove. V československej lige absolvoval 347 zápasov a nastrieľal úctyhodných 164 gólov, z toho 150 dosiahol v drese Tatrana. Týmto výkonom je po Jozefovi Adamcovi druhý najlepší slovenský strelec v histórii československej ligy. Po ukončení hráčskej kariéry sa stal trénerom mládeže v Tatrane Prešov. Pod jeho vedením kolektív dorastencov získal titul majstra Slovenska a prebojoval sa až do celoštátneho finále.  Je držiteľom Ceny fair-play MUDr. Ivana Chodáka a držiteľ ocenenia „Prešovský športovec 20. storočia“. Ladislav Pavlovič zomrel 28. januára 2013 vo veku 86 rokov.