Koloman Gögh

Koloman Gögh (nar. 7. januára 1948 v Kladne) patril roky medzi spoľahlivé piliere ŠK Slovan a československej reprezentácie.  Majster Európy z roku 1976 a bronzový medailista z roku 1980 bol vždy spoľahlivý a nesmierne skromný hráč, obranca najklasickejšieho anglického typu.

Najlepšie roky strávil v Slovane, s ktorým získal dva tituly majstra Česko-Slovenska v rokoch 1974 a 1975, v roku 1974 triumfoval s belasými aj v národnom pohári. Za Slovan odohral 225 zápasov. Vrcholom jeho kariéry bol zisk titulu majstra Európy v Belehrade v roku 1976, v semifinále aj vo finále hral plných 120 minút. Po štyroch rokoch bol na ME bronzový. Za Česko-Slovensko hral 55-krát, z toho neuveriteľných 48 bez prerušenia a dal jeden gól.

Koloman hral desať rokov v belasom drese (1970 – 1980),   nebol však iba hráčom belasých, istý čas v Slovane aj trénoval. Okrem toho v Dunajskej Strede, ale i vo viacerých rakúskych mužstvách, kde popritom aj hrával. Keď sa vracal z jedného zápasu v Rakúsku, pri autonehode tragicky zahynul 11. novembra 1995 v Gattendorfe. Nemal ani 48 rokov…