Karol Jokl

Karol Jokl (nar.  29. augusta 1945 v Partizánskom) mal danosti od Boha a gény od otca, bývalého futbalistu ŠK Baťovany. V lige v drese Slovana, s ktorým získal tri tituly majstra ČSSR a vyhral PVP v roku 1969, debutoval ako 17-ročný. Celú kariéru prešiel s prezývkou ,,Kopýtko“, ktorú mu vymyslel legendárny tréner Leopold ,,Jim“ Štastný.

Na bratislavskom Tehelnom poli sa ocitol v jednom tíme so Schrojfom, Urbanom, Popluhárom, Adamcom. A nemal ešte stále ani osemnásť, keď strelil svoj prvý ligový gól do siete Sparty Praha. Trvalo krátko a obliekol si aj dres československej reprezentácie. Debutoval 3. novembra 1963 v Záhrebe proti Juhoslávii. Futbalové ucho nastúpilo vedľa slávnych borcov, ktorí mali v zbierke striebornú medailu z MS 1962 v Čile. Jeho spoluhráčmi sa z večera na ráno stali legendy Popluhár, Pluskal, Kvašňák, Masopust, Scherer. V lige odohral 238 zápasov a pripísal  si  68 gólov. Reprezentoval 27 razy a strelil 11 gólov. Na šampionáte 1970 v Mexiku nastúpil proti Brazílii i Rumunsku.

Z milimetrovo presných prihrávok ťažili jeho spoluhráči, v belasom drese najmä rýchly Ján Čapkovič. Súperovi hráči si nevedeli s ním poradiť, zastavovali ho faulami a často ho z hry vyradilo zranenie. V opačnom prípade by to dotiahol vo futbale ešte ďalej.  Tuhý fajčiar málokedy dával navonok svoje pocity, no futbal nesmierne prežíval. V nedeľu 27. októbra 1996 Slovan podľahol Lokomotíve 0:1.  Necítil sa dobre, nešiel ani na pozápasovú tlačovú besedu, čo bola v tom čase jeho úloha, ale vybral sa domov. Tam v pondelok nadránom 28. októbra 1996 odišiel do futbalového neba.

Karol Jokl v ankete Futbalista storočia obsadil 5. miesto.