Ikona Ikona Ikona
Jozef Móder

Jozef Móder

Jozef Móder (nar. 19. septembra 1947 v Tvrdošovciach)  bol bývalý výborný stredopoliar, československý reprezentant a držiteľ zlatej medaily z majstrovstiev Európy v roku 1976.

Bez  zveličovania možno povedať, že nebyť jeho, tak by futbalová reprezentácia Československa pred takmer 41 rokmi do Juhoslávie necestovala a tak by tam ani nemohla vybojovať titul majstrov Európy.  Bol to práve on, ktorý v dvoch štvrťfinálových stretnutiach s favorizovaným mužstvom Sovietskeho zväzu na čele so slávnym Olegom Blochinom dal zo štyroch čs. gólov tri! Tie rozhodli o postupe ČSSR medzi najúspešnejšie európske tímy roka 1976.

Móder začal svoju kariéru v Interi Bratislava, potom hral za Lokomotívu Košice, s ktorou v rokoch 1977 a 1979 získal Československý pohár.  Počas základnej vojenskej služby v Dukle Praha debutoval ako záložník v roku 1972 v česko-slovenskej reprezentácii, za ktorú odohral 17 zápasov a dal 3 góly. Na konci kariéry hral v rokoch 1980 a 1982 v rakúskom  Grazer AK. Móder bol obávaný strelec pokutových kopov, v Grazi dosiahol aj priamy gól z rohového kopu.