Ikona Ikona Ikona
Jozef Barmoš

Jozef Barmoš

Jozef Barmoš (nar. 28.8.1954 v Šuranoch), bývalý výborný obranca Interu Bratislava, Dukly Praha, Racingu Jet Brusel a rakúskeho SV Sieghartskirchen bol vzácny tým, že  nesporný talent dokázal zúročiť húževnatosťou v príprave i v hre a svedomitosťou v dodržiavaní športovej životosprávy.

Dostal sa aj na majstrovstvá sveta v roku 1982 v Španielsku, na európskom šampionáte v roku 1980 sa výrazne pričinil o tretie miesto ČSSR. Popri kvalitných výkonoch v obrane aj rozhodujúcim gólom. Keď sa totiž zápas s domácim Talianskom v Neapole skončil nerozhodne 1:1, jeho víťaza určili strely z pokutovej značky. Na Jožka Barmoša pripadla najdôležitejšia úloha. Hoci ako obranca nepatril medzi strelcov, s istotou a pokojne prekonal slávneho brankára Dina Zofa a pre ČSSR zabezpečil víťazstvo 9:8. Na klubovej úrovni pôsobil ako tréner prvoligového MŠK Žilina a Interu Bratislava.  V súčasnosti je prezidentom FK Inter.

Legenda Interu v žlto-čiernom drese pôsobila 12 rokov. J. Barmoš sa päťkrát ocitol v Jedenástke roka (1977-1981), v roku 1978 bol druhý za Nehodom. Po ukončení štúdií na právnickej fakulte hral rok ako vojak v Dukle Praha, s ktorou v roku 1979 získal majstrovský titul. ČSSR reprezentoval v 52 zápasoch. V úlohe asistenta trénera J. Jankecha viedol A-mužstvo SR, bol hlavným trénerom SR do 21 rokov v rokoch 2007-2008.